Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

KPEC wyróżniony w ogólnopolskim rankingu. Od lat jest w czołówce

Dodano: 05.05.2023 | 13:35

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

KPEC Spółka z o.o. po raz kolejny znalazła się na podium Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. Bydgoskie przedsiębiorstwo zajęło w tym prestiżowym zestawieniu drugie miejsce.

Organizatorem rankingu jest „Strefa Gospodarki” Gazety Prawnej. Kapituła oceniająca firmy z branży ciepłowniczej bierze pod uwagę: wyniki finansowe przedsiębiorstw; nakłady na inwestycje i remonty; wykorzystanie środków unijnych; ilość sprzedanej energii; liczbę obsługiwanych węzłów; długość sieci ciepłowniczych; łączną moc zamówioną; liczbę awarii; zdobyte nagrody i wyróżnienia; nakłady na podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu w przeliczeniu na jednego pracownika; działalność pod kątem odpowiedzialności społecznej, a także ocenę przedstawicieli branży dokonywaną przez podmioty uczestniczące w Rankingu.

Tegoroczne drugie miejsce to kolejny sukces KPEC w Rankingu PEC, w którym spółka co roku plasuje się w ścisłej czołówce. Wcześniej już dwa razy mogła pochwalić się zwycięstwem (w latach 2019 oraz 2021), trzy razy drugim miejscem (2017, 2018, 2020), raz trzecim (2016) oraz raz czwartym (2015). W tym roku najlepsza okazała się Veolia Energia Warszawa.

KPEC wyróżniony w ogólnopolskim rankingu. Od lat jest w czołówce

KPEC obsługuje blisko 4900 węzłów cieplnych, a łączna moc zamówiona przez odbiorców przekracza 665 MW. Spółka zatrudnia ok. 350 pracowników i eksploatuje 458 km sieci ciepłowniczych. W ubiegłym roku przeznaczyła na inwestycje 37,7 mln zł, a na remonty – ponad 2,1 mln zł.

KPEC wyróżniony w ogólnopolskim rankingu. Od lat jest w czołówce