Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kradł paliwo z autobusów. W końcu wpadł

Dodano: 10.01.2023 | 10:57

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci ze Strzelna zatrzymali mężczyznę, który kradł olej napędowy z autobusów. Postępowania związane z kradzieżami paliwa na terenie miejscowości toczyły się już od kilku miesięcy.

Komisariat w Strzelnie w ciągu kilku miesięcy otrzymał 3 zgłoszenia o kradzieży oleju napędowego z autobusów. Za każdym razem sposób działania złodzieja był taki sam. Sprawca, pod osłoną nocy, wyłamywał korek zabezpieczający wlew zbiornika, po czym za pomocą gumowego węża spuszczał paliwo.

W ten sposób mężczyzna ukradł łącznie 167 litrów paliwa. Policjanci ze Strzelna postępowania związane z kradzieżami prowadzili od października 2022 roku. Przełom nastąpił w minioną środę (04.01.), gdy kryminalni uzyskali informację, że sprawcą może być 24-letni mieszkaniec powiatu konińskiego.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Po doprowadzeniu na komisariat usłyszał zarzuty włamania do zbiorników i kradzieży paliwa o łącznej wartości ponad 1250 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Kradł paliwo z autobusów. W końcu wpadł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments