Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKradzieżowe tournée w centrum Bydgoszczy. Sprawcy ukradli whisky, cukierki i… zabawkowy samochodzik
26.12.2021 | 19:21

Kradzieżowe tournée w centrum Bydgoszczy. Sprawcy ukradli whisky, cukierki i… zabawkowy samochodzik

Na zdjęciu: Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące. Za kratami mogą spędzić jednak znacznie więcej czasu - nawet dziesięć lat.

Fot. KWP Bydgoszcz

Przedświąteczne występy dwóch inowrocławian na terenie bydgoskiego Śródmieścia zakończyły się ich aresztowaniem oraz zarzutami. A wszystko dlatego, że występy oznaczały serię kradzieży i znieważenie próbujących zatrzymać ich policjantów.

Zdarzenia, o których poinformowali funkcjonariusze z biura prasowego komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, miały miejsce tydzień przed wigilią. Wówczas 31-latek i jego o siedemnaście lat starszy kompan pojawili się w mieście nad Brdą, ale głównie po to, żeby przygotować specyficzne przedświąteczne zapasy.

Jak ustalili policjanci, swoje działania skoncentrowali w rejonie ulic: Pomorskiej, Kościuszki oraz Chocimskiej. Z jednego ze sklepów wynieśli trzy butelki markowej whisky, butelkę-prezent z cukierkami oraz książkę dla dzieci. – Kradzież zauważył pracownik ochrony i próbował odzyskać towar – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy. Został jednak odepchnięty przez mężczyzny, którzy następnie uciekli. Ochroniarzowi udało się jedna odzyskać książkę i jedną z butelek alkoholu.

Kolejną scysję z ochroniarzami inowrocławianie wszczęli w markecie Lidl na Pomorskiej. Stamtąd również próbowali wynieść alkohol. – Po kradzieży 31-latek szarpał się z ochroniarzem, odpychał go i kopał, a także groził pozbawieniem życia. Z kolei 48-latek poprzez uderzaniem pięściami w szklane elementy konstrukcji sklepu zmusił ochroniarza do wypuszczenia kompana – dodaje Kowalska.

Na koniec dwaj delikwenci pojawili się przy ulicy Chocimskiej, gdzie z jednego ze sklepów ukradli zabawkowy samochód popularnej serii. I w tym wypadku interweniowała obsługa. Ekspedientkę napastnicy jednak odepchnęli i ruszyli dalej.

W tym momencie do akcji wkroczyli jednak policjanci, którzy krewkich gości z Inowrocławia zatrzymali przy ulicy Pomorskiej. Również w stosunku do mundurowych mężczyźni byli agresywni. Dlatego po zatrzymaniu usłyszeli nie tylko zarzuty kradzieży rozbójniczych, ale także znieważenia funkcjonariuszy.

Za zarzucane im czyny obu inowrocławianom grozi do dziesięciu lat więzienia. Na proces poczekają w tymczasowym areszcie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści