Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 16 • L 14
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKreatywne półkolonie WSG już się rozpoczęły. Będą przez całe wakacje!
kreatywne półkolonie
28.06.2016 | 10:24

Kreatywne półkolonie WSG już się rozpoczęły. Będą przez całe wakacje!

W Module I półkolonii jest miejsce na tematykę kulinarną...

Na zdjęciu: Zwykła kanapka może być niezwykła!

Fot. Stanisław Gazda

Kreatywne półkolonie to propozycja dla dzieci w wieku 5 – 12 lat, które chcą czas wakacyjny wykorzystać na rozwój i świetną zabawę w gronie rówieśników. Centrum Projektów Edukacyjnych WSG  zaprasza dzieci do udziału w niezapomnianej przygodzie pełnej zabawy i treści edukacyjnych. Organizowane półkolonie mają dwa moduły o różnej tematyce zajęć, m.in: fotograficzne, kulinarne, taneczne, plastyczne, projektowe oraz sportowe.

Głównym założeniem jest nauka poprzez zabawę, dzięki czemu zdobywanie wiedzy staje się przyjemnością. Dodatkowo każdy mały uczestnik ma zapewnioną profesjonalną opiekę wykwalifikowanych wychowawców oraz animatorów.

Terminy I Modułu to: 27.06 – 01.07.2016 r. 25.07 – 29.07.2016 r. 08.08 – 12.08.2016 r.

Podczas pięciu dni półkolonii dzieci będą uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, zajęciach artystycznych, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Poznając  tajniki fotografii od podstaw – dzieci dowiedzą się wszystkiego o robieniu dobrych zdjęć oraz jak działa aparat cyfrowy. Poznają techniki fotograficzne jak np.: fotografię analogową oraz fotografię cyfrową. Dzieci przebiorą się (kapelusze i stroje), otrzymują muzealne rekwizyty – będą brały udział w prawdziwej sesji zdjęciowej. Dzięki zajęciom każdy z nich dowie się jaką rolę odgrywa światło w portrecie, jak dobrze skomponować zdjęcie oraz jak należy wykadrować fotografię.

Dzięki warsztatom kulinarnym „Mali Kucharze” poznają smak i zapach różnych produktów i przypraw oraz dowiedzą się, kiedy jest sezon na określone warzywa i owoce. Celem zajęć oprócz znakomitej zabawy jest rozwijanie zmysłów, a także rozwijanie sprawności ruchowej poprzez przeplatanie zabaw twórczych zabawami ruchowymi oraz poznawczymi dotyczącymi sztuki gotowania. Będą odmierzać, lepić, gnieść, ciąć i formować przygotowując małe i duże przekąski, desery, sałatki, ciasteczka. Na koniec uczestnicy będą mogli poczęstować się przygotowanymi przez siebie potrawami.

Fizyka i chemia nie muszą być nudne, straszne i trudne. Warsztaty zaspokoją dziecięcą ciekawość i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania. Pokażą jak ciekawy, kolorowy (czasami nawet wybuchowy) jest świat fizyki czy chemii.

Zajęcia ogólnorozwojowe nauczą dzieci zasad fair play, dadzą dziecku radość, a przede wszystkim zaspokoją jego naturalne potrzeby ruchu.

Towarzysząca zajęciom różnorodna muzyka, pobudzi dzieci do aktywności, wyzwoli emocje. Pozwoli to na rozwinięcie wrażliwości muzycznej i poczucia rytmu.

To i wiele, wiele więcej przeplatane będzie zabawami: integracyjnymi, ruchowymi, podnoszącymi poczucie własnej wartości, wspomagającymi kreatywne myślenie, muzycznymi – by kreatywnie i twórczo wykorzystać czas wakacji.

Terminy II Modułu, to: 04.07 – 08.07.2016 r.; 18.07 – 22.07.2016 r.; 01.08 – 05.08.2016 r.; 22.08 – 26.08.2016 r.

Lego Mindstorms – to zajęcia na których dzieci będą składać roboty z klocków lego oraz programować je, tak żeby  samodzielnie się poruszały i  reagowały na bodźce. Dziecko zrozumie podstawy robotyki, budowę i programowanie robotów oraz budowę prostych mechanizmów wykonujących czynności domowe. Każdy dzieciak spróbuje swoich sił przy programowaniu i konstruowaniu robotów, dzięki czemu wzmocni wiarę w swoje możliwości.

Straż Pożarna na wesoło z elementami rywalizacji to zajęcia przeznaczone dla każdego komu marzy się życie strażaka. Dzieci podczas zajęć poznają zwyczaje strażackie, alarmy gaśnicze dowiedzą się oraz poćwiczą sposoby szybkiego ubierania się podczas alarmowania. Podczas zajęć dzieci będą pokonywać przeszkody poziome i pionowe takie jak podczas działań ratowniczych. Zostanie przeprowadzony test sprawności na torze przeszkód, gdzie będzie można zdobyć tytuł „Najsprawniejszego strażaka”.

Zabawy z origami – dostarczą dzieciom wiele radości i satysfakcji, ponieważ są łatwe do wykonania, pobudzają twórcze myślenie i szybko dają poczucie sukcesu.  Ze zwykłego papieru będziemy tworzyć cuda i dziwy : zwierzątka, domki, kwiatki co tylko podyktuje nam wyobraźnia.

Zajęcia  nauczą dzieci jak poruszać się bezpiecznie po drodze, na której występują w roli pieszego czy rowerzysty oraz jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Dziecko poprzez zabawę nauczy się rozpoznawać znaki zakazu, nakazu, informacyjne, a także dowie się jak być bezpiecznym na drodze.

Dzieci nauczą się podstaw modelowania balonów, samodzielnie stworzą balonowego pieska, poznają możliwości wykorzystania balonów do tworzenia prostych dekoracji oraz wykreują wg własnego pomysłu balonowego cudaka.

Kolejne zajęcia wprowadzą uczestników w magiczny świat tkanin, faktur, kolorowych materiałów, które przyczynią się do rozwinięcia kreatywności, pobudzą wyobraźnię, która przełoży się na twórcze wykreowanie pierwszych ubranek.

Zajęcia plastyczne pozwolą zaspokoić ciekawość dzieci i rozwinąć ich twórczość.  Dzieci będą tworzyć upominki dla najbliższych wykorzystując różnorodne techniki artystyczne.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie mailowo na adres: kolonie@byd.pl (formularz zgłoszeniowy).  Zgłoszenie należy sfinalizować poprzez podpisanie umowy oraz wpłatę min. 200 zł na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu. Cena modułu (1 tygodnia) – 500,00 zł.


Powiązane treści