Bydgoszcz
3C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 7km/h NW
H 3 • L 3
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
6C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIKredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – pozbądź się obciążeń finansowych
14.05.2020 | 09:42

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – pozbądź się obciążeń finansowych

Na zdjęciu: Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są łatwiejsze do uzyskania w instytucjach finansowych, które nie są bankami.

Fot. unsplash.com

Masz zbyt wiele zobowiązań finansowych? Nie jesteś jedyny w takiej sytuacji. Kredyt konsolidacyjny to możliwość połączenia wszystkich spłacanych rat w jedną, obniżoną do takiej wysokości kwoty, jaką możesz spłacać bez nadmiernych wyrzeczeń. Comiesięczna spłata kilku zobowiązań potrafi mocno obciążać domowy budżet, szczególnie jeżeli spłacane sumy sięgają już tysiąca, a nawet kilku tysięcy złotych. Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są szansą również dla tych, którzy nie są w stanie wywiązywać się już ze wszystkich swoich zobowiązań w terminie. Rozwiązanie jest tylko jedno – niższa rata, która łączy w sobie wszystkie dotychczas spłacane, a cały kredyt bardziej rozciągnięty w czasie.

Kredyt konsolidacyjny jako punkt zwrotny w zarządzaniu finansami

Pewnie wiesz dobrze, że decydowanie się na kilka pożyczek naraz nigdy nie jest dobrym pomysłem. Rzeczywistość często jednak weryfikuje plany i oto jesteś – ze zbyt dużym obciążeniem finansowym i niezliczoną ilością rat do comiesięcznej spłaty.

Żeby skutecznie zażegnać ten finansowy kryzys, kredyt konsolidacyjny powinien stać się dla Ciebie punktem zwrotnym w zarządzaniu budżetem. Pomoże Ci on uniknąć spirali zadłużenia, jednak pamiętaj, że jeśli po jego udzieleniu znów powrócisz do starych nawyków i złożysz wniosek o kolejną pożyczkę lub kredyt, właściwie nic nie zmieni on w Twoim życiu.

Zacznij od sprawdzenia aktualnej oferty kredytów konsolidacyjnych na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/kredyt-konsolidacyjny-ranking/. W rankingu możesz porównać oferowane kwoty, prowizje i oprocentowanie kredytu między ofertami od różnych instytucji finansowych.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Gdyby kredyt konsolidacyjny skierowany był wyłącznie do osób z dobrą zdolnością kredytową, nie pomógłby wyjść z zadłużenia tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Jeżeli w ostatnim czasie nie byłeś w stanie spłacać swoich zobowiązań w terminie, jednak wcześniej miałeś już w pełni spłacone produkty finansowe, Twoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji nie są zupełnie stracone.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są łatwiejsze do uzyskania w instytucjach finansowych, które nie są bankami. Nie przeprowadzają one tak dokładnej weryfikacji przed przyznaniem kredytu i nie stawiają zbyt wielu wymagań. Pomoże Ci posiadanie stałego źródła dochodu i choć mowa tu głównie o pracy, zdarzają się osoby, które uzyskały kredyt konsolidacyjny, zwiększając swoją zdolność zasiłkami takimi jak 500+. Jeśli Twoja zdolność kredytowa wraz z historią kredytową nie dają Ci zbyt wielu możliwości, parabanki mogą zaproponować Ci kredyt z dodatkowym zabezpieczeniem. Wybierając konsolidację w instytucjach finansowych, nie musisz się martwić o pokrycie zobowiązań takich jak chwilówki, których banki często nie chcą pokrywać.

Kredyt konsolidacyjny – zalety i wady

Wybierając kredyt konsolidacyjny jako sposób spłacenia dotychczasowych zobowiązań, możesz cieszyć się jedynie jedną wygodną ratą. Koniec z comiesięcznymi przelewami do różnych instytucji i kilkukrotnego sprawdzania, czy o żadnym nie zapomniałeś. Rata ta będzie niższa, niż suma spłacanych przez Ciebie wcześniej miesięcznych zobowiązań. Czas spłaty jest wydłużony, przez co cały proces przebiega spokojniej i mniej obciąża Twoje finanse. Największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest niewątpliwie uniknięcie spirali zadłużeń, kiedy z powodu braku środków na spłatę jednego zobowiązania, wnioskujesz o kolejną pożyczkę na jego pokrycie.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych mają jednak również swoje wady. Choć w świetle zalet mogą one wydawać się nieistotne, musisz liczyć się przede wszystkim ze wzrastającą sumą do spłaty. Cała kwota rozciągnięta jest w czasie i rozplanowana tak, aby nie obciążać Twojego budżetu, jednak po zsumowaniu wszystkich rat będzie ona wyższa, niżeli suma pożyczek spłaconych terminowo bez udziału konsolidacji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści