O krok od tragedii na drodze. Kierujący oplem wymusił pierwszeństwo motocykliście [WIDEO]
Dodano: 17.04.2020 | 16:12Na zdjęciu: Moment zderzenia kierującego oplem zafirą z motocyklistą.
Fot. KPP Nakło nad Notecią
W czwartkowe popołudnie w Paterku (powiat nakielski) doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.
Wczoraj (16 kwietnia), około godziny 14:00 dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której doszło na jednym ze skrzyżowań w Paterku. Na miejsce zdarzenia udali się mundurowi z referatu ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem zafirą, wyjeżdżając z drogi osiedlowej wymusił pierwszeństwo jadącemu motocykliście i uderzając w pojazd, wytrącił kierowcę z toru jazdy i doprowadził do jego wywrócenia.
– 52-letni kierowca motocykla upadł na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w nadjeżdżającego opla insignię. Przytomne zachowanie kierowcy insigni i jazda z niewielką prędkością uchroniły motocyklistę przed poważniejszymi obrażeniami – podkreśla podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.
Zdarzenie w Paterku mogło mieć tragiczne skutki. Na szczęście motocyklista odniósł jedynie niegroźne obrażenia. 59-letni kierowca opla zafiry, który spowodował kolizję, otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Przebieg tej kolizji został uwieczniony na nagraniu z rejestratora jednego z jej uczestników – nagranie można zobaczyć poniżej.
- Ster na Bydgoszcz 2026 za nami. ZOBACZCIE ZDJĘCIA - 22 czerwca 2026
- Co z ustawieniem repliki żurawia na Rybim Rynku? Mamy nowe informacje - 22 czerwca 2026
- Będzie kontynuacja dróg rowerowych wzdłuż Wyzwolenia i Kolbego. Ogłoszono przetargi - 22 czerwca 2026















