Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKryminalni z bydgoskiego CBŚP zlikwidowali dwa laboratoria do produkcji narkotyków [ZDJĘCIA, WIDEO]
10.09.2021 | 10:15

Kryminalni z bydgoskiego CBŚP zlikwidowali dwa laboratoria do produkcji narkotyków [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Podczas akcji, kryminalni z bydgoskiego CBŚP zlikwidowali dwa laboratoria służące do produkcji BMK i mefedronu.

Fot. Centralne Biuro Śledcze Policji / mat. prasowe

Dwa laboratoria służące do produkcji BMK i mefedronu zlikwidowali kryminalni z bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji. Podczas akcji, zatrzymano także jedną osobę.

Kryminalni z bydgoskiego oddziału CBŚP pracowali nad sprawą przez kilka miesięcy. – Z ich informacji wynikało, że narkotyki mogą być produkowane na terenie powiatu toruńskiego – mówi podinsp. Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Podczas akcji, funkcjonariusze zatrzymali na terenie Torunia 36-letniego mężczyznę. – Na terenie wynajmowanej przez niego posesji, w pomieszczeniach gospodarczych znajdowała się kompletna linia służąca do produkcji środków odurzających oraz 9 kg mefedronu pozostawionego do wysuszenia – opisuje podinsp. Jurkiewicz i dodaje, że na tej samej posesji zabezpieczono także broń palną z amunicją oraz podrobiony dowód osobisty oraz prekursory i odczynniki chemiczne, które służyły do produkcji BMK, jednakże chemikalia służące do wyprodukowania mefedronu znaleziono i zabezpieczono w jednej z piwnic na terenie powiatu toruńskiego. – Tam ukryte było kolejne laboratorium, a policjanci zabezpieczyli m.in. odczynniki chemiczne oraz woreczki strunowe – wylicza rzecznik CBŚP.

Zatrzymanego 36-latka przewieziono następnie do prokuratury Toruń Centrum – Zachód, gdzie postawiono mu zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Wiadomo też, że sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu. Za postawiony mu zarzut grozić może kara do piętnastu lat więzienia. – Zabezpieczone substancje przekazane zostały do fizykochemicznych badań – kończy podinsp. Iwona Jurkiewicz.

**********************
mat. CBŚP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści