Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNW
H 1 • L -1
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKryzys śmieciowy w Bydgoszczy. Spółki Corimp i Remondis oferują miastu pomoc
kleina_3_las_fordon_odpady_ED
28.04.2020 | 11:35

Kryzys śmieciowy w Bydgoszczy. Spółki Corimp i Remondis oferują miastu pomoc

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Firma Komunalnik od 1 kwietnia odpowiada za odbiór odpadów m.in. na wielu osiedlach Fordonu. W wielu miejscach wywozy odbywają się nieregularnie i niezgodnie z harmonogramami.

Fot. Eryk Dominiczak

Funkcjonujące na terenie Bydgoszczy spółki zajmujące się odbiorem odpadów – Corimp oraz Remondis przygotowały dla miasta propozycję pomocy przy posprzątaniu sektorów, za które od początku kwietnia odpowiada firma Komunalnik – ustaliła MetropoliaBydgoska.PL. Pismo w tej sprawie trafiło do ratusza w poniedziałek.

Od 1 kwietnia za wywóz śmieci z trzech sektorów miasta (zamieszkałych przez około 100 tysięcy mieszkańców) odpowiada dolnośląska spółka Komunalnik. Mimo upływu blisko miesiąca sytuacja na wielu osiedlach (Nowy Fordon, Śródmieście, Czyżkówko czy Osowa Góra) jest dramatyczna – mieszkańcom nie dostarczono wszystkich pojemników (mimo że miało to nastąpić pierwotnie do końca marca, później – według zapewnień firmy – do 18 kwietnia), a odbiory nie są realizowane terminowo. Bydgoszczanie masowo kierują, także do nas, informacje o zaniechaniach Komunalnika, przekazując zdjęcia zalegających w wielu rejonach miasta odpadów.

Z naszych ustaleń wynika, że plan pomocy dla ratusza przygotowały spółki Corimp i Remondis. Ta pierwsza odbiera odpady z dwóch sektorów Bydgoszczy – między innymi z Kapuścisk, osiedla Tatrzańskiego i Starego Fordonu. Druga – po przegranym przetargu z Komunalnikiem – od początku kwietnia jest odpowiedzialna za wywóz śmieci wyłącznie z terenów sektora obejmującego osiedle Leśne, Bartodzieje i Jachcice.

W specjalnym oświadczeniu obie spółki potwierdzają gotowość do przywrócenia porządku w ciągu 10 dni. Podkreślają, że jest to efekt otrzymania w ostatnich tygodniach „licznych sygnałów i próśb od mieszkańców” dotyczących kryzysu śmieciowego w sektorach II, IV i V. Zapewniają też władze miasta, że w ramach planu awaryjnego wdrożą również „oczekiwaną przez mieszkańców jakość usług”, a także „odpowiednie rozwiązania logistyczne”.

W środę działalność spółki Komunalnik ma być tematem dyskusji podczas sesji rady miasta.

Do tematu wrócimy.

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PawełMichalMichałnanaskowrony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
A to ja
Gość
A to ja

Chyba żart , Corimp ledwo wyrabia ( albo i nie ) że swoimi zobowiązaniami.

skowrony
Gość
skowrony

Materiał TVPiS m. in. o „fundacji ekologicnej” ‚skowronek’, która się lansuje ostatnio na forach w porze kłopotów Komunalnika w Bydgoszczy i Gorzowie: https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,05122019,45343491 ( Magazyn śledczy Anity Gargas 05.12.2019 Ujawniamy szokujące szczegóły działalności w Polsce niemieckiego koncernu śmieciowego Alba. Jakie są powiązania między niemiecką firmą, a fundacjami ekologicznymi, nękającymi donosami rodzimego Komunalnika? Skąd fundacja ekologiczna Skowronek mogła mieć fundusze na usługi agencji detektywistycznej, która miała śledzić polską firmę konkurującą z niemieckim potentatem? Jakie chwyty stosowała Alba, by wygrać przetarg? Dlaczego opłaty za wywóz nieczystości w wielu gminach rosną w zastraszającym tempie? Jakie decyzje ekipy PO-PSL doprowadziły do upadku małych polskich… Czytaj więcej »

nana
Gość
nana

@A to ja, U mnie działa Corimp i jest ok i sprawnie. Gdzie jest problem?

nana
Gość
nana

@skowrony, To co, narracja jest taka, że Komunalnik robi syf w mieście, bo go donosami ktoś nęka? Nie bądź śmieszny.

Michał
Gość
Michał

Nie mam pojęcia jak Remondis, do którego nie było zastrzeżeń mógł przegrać z tak niepoważną firmą.

Fordon tonie w śmieciach. Kartony, torby, plastiki fruwają po osiedlach.

Jak już przyjedzie Komunalnik, rozniesionych po osiedlu śmieci nikt nie sprząta. Razem z wirusem Bydgoszcz będzie miała epidemię szczurów i karaluchów… to już długo nie potrwa.

Michal
Gość
Michal

Odpadów dużo też jest gdy Remondis zabrał pojemniki szybciej niż do końca marca. Tj.gdy wyzoz był tydzień przed końcem miesiąca to oni zabrali pojemniki z ost.wywozem i kilkudniowy odpad został . Nie usprawiedliwiając firmy komunalnik bo tak jak by od d..upy strony zaczęli bądź miasto tak działa że tak mają robić co miasto kaze

Paweł
Gość
Paweł

Segregacje chcialo miasto to Ma…

Powiązane treści