Kryzys trwa. Bydgoscy koszykarze przegrali ze Spójnią Stargard

Dodano: 22.01.2023 | 13:25

Na zdjęciu: Po porażce z PGE Spójnią Stargard, bydgoscy koszykarze (na zdjęciu Mike Smith) zajmują piętnaste miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Trwa kryzys koszykarzy Enea/Abramczyk Astorii w Energa Basket Lidze. Zespół Marka Popiołka przegrał w sobotnim (21 stycznia) meczu siedemnastej kolejki we własnej hali z PGE Spójnią Stargard 89:98.

Bydgoszczanie prowadzili jedynie na początku spotkania – było 3:0 i 5:3 po rzutach Szymkiewicza i Cayo. Potem inicjatywę przejęli goście i to oni z minuty na minutę nakręcali swoją grę i zaczęli odskakiwać. Po punktach Clarke’a, Bensona oraz trójce Gruszeckiego zrobiło się 18:11 dla PGE Spójni, która potem odskoczyła nawet na dziesięć punktów (23:13, 25:15), a pierwszą kwartę wygrała ostatecznie różnicą dziewięciu oczek – 29:20. Podobny obraz wydarzeń był także w drugiej kwarcie.

Po przerwie „Asta” próbowała ruszyć do odrabiania strat. Długo jednak bydgoszczanom szwankowała skuteczność, do tego mieli oni problemy z faulami (za pięć przewinień musieli zejść Cayo i Szymkiewicz, któremu sędziowie odgwizdali przewinienie niesportowe). Sygnał dali jednak Wadowski i Simons, którzy zaczęli trafiać zza linii 6,75 m, do tego trafił także wspomniany Cayo i szybko były tylko trzy punkty straty (73:76). Jednak po bardzo dobrej trzeciej kwarcie, w czwartej znów wróciły demony i bydgoszczanie przestali trafiać, a rywale bezwzględnie kontrowali i byli do bólu skuteczni, wygrywając ostatecznie 98:89.

Tuż przed przerwą na mecze kadry i turniej finałowy Pucharu Polski, bydgoski zespół rozegra jeszcze dwa ligowe spotkanie. Najbliższe – już w sobotę (28 stycznia) na wyjeździe z Tauron GTK Gliwice, a następnie w Sisu Arenie z Treflem Sopot (sobota, 4 lutego). Oba pojedynki rozpoczną się o 15:30.

****************************
Pomeczowa konferencja prasowa i wypowiedzi trenerów obu drużyn: Marka Popiołka i Sebastiana Machowskiego

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA – SEZON 2022/2023 – FAZA ZASADNICZA – 17 KOLEJKA – 21.01.2023 R.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – PGE SPÓJNIA STARGARD 89:98 (20:29, 21:22, 33:25, 15:22)

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA: Henry 30 (3×3, 5 zb., 5 as.), Smith 11 (1×3, 5 as., 5 str.), Cayo 10 (6 zb., 5 f.), Petrilevicius 9, Szymkiewicz 8 (2×3, 5 as., 5 f.) – Simons 14 (4×3), Lewandowski 4 (1×3), Wadowski 3 (1×3), Ulczyński.

PGE SPÓJNIA: Clarke 24 (1×3), Gruszecki 18 (3×3), Benson 12 (5 f.), Fortson 8 (12 as., 6 str., 5 przech.), Brenk 2 – Penava 16 (1×3, 12 zb.), Mathews 11 (2×3, 6 as.), Kikowski 5 (1×3), Grudziński 2, Śnieg.

Sędziowali: Wojciech Liszka, Tomasz Szczurewski, Damian Ottenburger.
Komisarz Energa Basket Ligi: Ryszard Jabłoński.
Widzów: 1.160.