Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Krzysztof Gawkowski oficjalnie kandydatem na wicepremiera

Dodano: 10.11.2023 | 17:47

Na zdjęciu: Krzysztof Gawkowski ma zostać wicepremierem.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoski poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski jest kandydatem obecnej opozycji na wicepremiera w nowym rządzie. Taka zapowiedź znalazła się w umowie koalicyjnej, która została podpisana w piątek w południe.

Umowę parafowali Donald Tusk (Koalicja Obywatelska), Władysław Kosiniak – Kamysz (PSL), Szymon Hołownia (Polska 2050) oraz Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń (obaj reprezentowali Lewicę). Zabrakło przedstawicieli Partii Razem, która nie wejdzie w skład rządu. Poprze jednak jego powstanie.

Premierem rządu ma być Donald Tusk, pierwszym wicepremierem – Władysław Kosiniak – Kamysz, a wicepremierem – Krzysztof Gawkowski. Przez pierwsze dwa lata marszałkiem sejmu ma być Szymon Hołownia, zaś przez kolejne dwa lata – Włodzimierz Czarzasty. Marszałkiem senatu może zostać Małgorzata Kidawa – Błońska.

Gawkowski – choć pochodzi z Warszawy – to już drugi raz został wybrany jako poseł z Bydgoszczy. Startując z numerem 1 na liście Lewicy w październikowych wyborach, zdobył 21 tysięcy głosów i mandat do Sejmu.

Na razie prezydent Andrzej Duda powierzył misję formowania rządu Mateuszowi Morawieckiemu, jako że to Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej głosów w wyborach parlamentarnych. Obecnie jednak szanse na uzyskanie wotum zaufania przez rząd Morawieckiego wydaje się mało prawdopodobne.

0 0 votes
Article Rating
Krzysztof Gawkowski oficjalnie kandydatem na wicepremiera
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
18 dni temu

Ta lewizna przywleczona w teczce zaimponowało lewackim bydgoszczanom jak by swoich nie mieli w Bydgoszczy, Bydgoszcz po Włocławku to najbardziej czerwone miasto w Polsce od czasów Majchrzaka

Slick
Slick
17 dni temu

Gawkowski, ten sanitarysta który w pandemii chciał wszystkich szczepić pod przymusem, a tych którzy by się nie dali karać grzywną. Spadkobierca komuchów. Wstyd że są ludzie którzy na tego warszawskiego spadochroniarza w Bydgoszczy głosują.

Normalny
Normalny
17 dni temu

ci oszusci i klamcy, ktorzy zniewolili narod przez wymyslony covid, zamiast do pudla pna sie w gore, i to dopiero poczatek, czerwoni nadal gora

Rysio
Rysio
16 dni temu

Stefan dobrze gada więc szaraki możecie sobie narzekać na światła na komunikację na co tam chcecie
Pan bruski ma w to głęboko wywalone bo wie ze i tak wygra w 1 turze on lub jego kolega xD