Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKrzysztof Gawkowski składa poprawki do budżetu. Chce środków na trasę S10
Krzysztof Gawkowski - SF
14.01.2020 | 18:49

Krzysztof Gawkowski składa poprawki do budżetu. Chce środków na trasę S10

Jeden z liderów Lewicy mówił o poprawkach do budżetu podczas wtorkowej konferencji.

Na zdjęciu: Krzysztof Gawkowski we wtorek prezentował poprawki, jakie złożył do projektu budżetu na 2020 rok.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szef klubu parlamentarnego Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski mówił we wtorek na konferencji prasowej o poprawkach, jakie złożył w projekcie budżetu państwa na 2020 rok.

Gawkowski zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, którą zorganizował przed wejściem do budynku urzędu wojewódzkiego. – W polskim parlamencie trwają prace nad budżetem, ma on być przyjęty w lutym – mówi szef klubu parlamentarnego Lewicy. Jak mówi, pieniądze w budżecie państwa będą dedykowane województwom i to przedstawiciel rządu w terenie będzie odpowiadał, żeby te środki przekazywać w poszczególne obszary.

Czego dotyczą poprawki złożone przez Gawkowskiego, a które sięgają kwoty blisko 450 milionów złotych. – Dotyczą m.in. trasy S10, która dzisiaj jest jeszcze drogą krajową, a powinna być zrealizowana na trasie Bydgoszcz-Toruń. Poprawka tylko w tym roku miała by dać ok. 250 milionów złotych na przyspieszenie prac – przyznaje Gawkowski, którego kolejne poprawki dotyczą dotacji celowych na edukacyjne inwestycje w Bydgoszczy i Inowrocławiu (sięgające 150 mln zł) oraz zwiększania budżetu na ochronę i opiekę zabytków.

Kolejne dwie poprawki dotyczą już tematyki ochrony środowiska. – Obiecałem, że będę starał się realizować i tutaj sprowadzić środki finansowe na powiększone badania, jak bardzo zanieczyszczony jest teren po Zachemie. Staram się je wywalczyć – nie ukrywa szef klubu Lewicy, którego druga poprawka w tym obszarze dotyczy wymiany pieców.

Bydgoszcz jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych pod względem czystości powietrza miast w Polsce. Trzeba wymieniać piece, na to brakuje pieniędzy

– przyznaje Krzysztof Gawkowski. Kończy, że posłowie muszą walczyć o małe sprawy, bo to może poprawić życie mieszkańców w całym okręgu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści