Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Krzysztof Gawkowski szefem klubu parlamentarnego Lewicy. „To wielki udział trzech partii”

Dodano: 06.11.2019 | 18:57

Na zdjęciu: Krzysztof Gawkowski został przewodniczącym klubu parlamentarnego Lewicy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Lewicy Razem spotkali się w środę na pierwszym posiedzeniu klubu parlamentarnego. Przewodniczącym Lewicy w sejmie będzie wybrany z bydgoskiego okręgu poseł Krzysztof Gawkowski.

W prezydium klubu oprócz Gawkowskiego w roli szefa znajdą się także wiceprzewodniczący: Tomasz Trela, Karolina Pawliczak i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska z SLD, Marcelina Zawisza (jako pierwsza wiceprzewodnicząca) i  Magdalena Biejat z Lewicy Razem oraz Beata Maciejewska, Krzysztof Śmiszek i Monika Pawłowska z Wiosny. Sekretarzem klubu został Dariusz Wieczorek (szef zachodniopomorskiego SLD), a rzecznikiem prasowym Anna Maria Żukowska (także z Sojuszu). Kandydatem na wicemarszałka sejmu będzie Włodzimierz Czarzasty, a na wicemarszałka senatu – Gabriela Morawska-Stanecka (wiceszefowa Wiosny).

Koalicyjny klub parlamentarny lewicy to wielki udział trzech partii politycznych, które zdecydowały się razem wystartować w wyborach do polskiego parlamentu. To odpowiedzialność, którą obiecaliśmy podczas kampanii, że po wyborach się nie rozejdziemy. To też mądrość, że będziemy opozycją merytoryczną i skuteczną – stwierdził Gawkowski na konferencji prasowej zorganizowanej po ogłoszeniu wyników wyborów do klubu parlamentarnego.

Gawkowski to sekretarz generalny ugrupowania Roberta Biedronia. Wcześniej związany był z SLD i jako kandydat tej partii bez powodzenia wystartował w 2015 roku w wyborach parlamentarnych w okręgu bydgoskim.  W tegorocznym głosowaniu zyskał poparcie ponad 30 000 wyborców.

Lewicowa lista zdobyła w październikowych wyborach 12,6% głosów, wprowadzając do sejmu 49 posłów – 24 mandaty przypadły SLD, 19 – Wiośnie, a 6 – Lewicy Razem. Z okręgu bydgoskiego oprócz Gawkowskiego wybrano także Jana Szopińskiego (SLD).

0 0 votes
Article Rating
Krzysztof Gawkowski szefem klubu parlamentarnego Lewicy. "To wielki udział trzech partii"
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments