Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Krzysztof Grubiński z Koronowa zasłużonym dla kultury polskiej. „To dla mnie szczególne wyróżnienie”

Dodano: 28.12.2022 | 18:13

Na zdjęciu: Krzysztof Grubiński odebrał wyróżnienie z rąk posła Tomasza Latosa.

Fot. Powiat Bydgoski

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Bydgoskiego wręczone zostały odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jedną z wyróżnionych osób został Krzysztof Grubiński – znany w lokalnej społeczności działacz na rzecz kultury.

Oznaczenia są nadawane przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Trafiają one do osób za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i działalności kulturalnej. W imieniu ministra odznaczenia wręczył poseł Tomasz Latos w towarzystwie starosty bydgoskiego Wojciecha Porzycha.

Jedną z wyróżnionych osób został Krzysztof Grubiński. Wniosek w tej sprawie za pośrednictwem starosty bydgoskiego złożył burmistrz Koronowa. Krzysztof Grubiński to mieszkaniec Koronowa, nauczyciel muzyki z 42-letnim stażem w Szkole Podstawowej w Buszkowie oraz instruktor muzyczny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie. Od roku 1985 do dnia dzisiejszego rokrocznie organizuje cieszący się zawsze ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci Szkolny Festiwal Piosenki.

Oprócz pracy typowo dydaktycznej zajmuje się też działalnością artystyczną dzieci. W roku 1996 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie utworzył działający do dzisiaj Dziecięcy Zespół Wokalny Ananasy. Kolejnym zespołem wokalnym powstałym i działającym z inicjatywy Krzysztofa Grubińskiego jest zespół Replika, który odnosi sukcesy na imprezach rangi powiatowej i wojewódzkiej.

– To dla mnie szczególne wyróżnienie – przyznał nam z rozmowie Krzysztof Grubiński. – Myślę, że na to odznaczenie wpływ miało całe moje życie już tak naprawdę od działalności studenckiej. Nie bez znaczenia była też praca w oświacie. W tym momencie jako nauczyciel w szkole jestem już na emeryturze, ale cały czas prowadzę zajęcia w koronowskim MGOK i temu się poświęcam. Prowadzę zajęcia wokalne oraz zajęcia z gry na instrumentach klawiszowych. Cały czas są chętni na zajęcia i jestem zadowolony z poziomu, jaki prezentują. Oczywiście są problemy i nie jest to tylko moje zdanie, przede wszystkim chodzi o to w jaki sposób odciągnąć młodych ludzi od chociażby telefonów – dodaje nasz rozmówca.

Oprócz Krzysztofa Grubińskiego odznakami honorowymi „Zasłużony dla Kultury Polskiej” zostali Jolanta Grygiel (gm. Sicienko), Violetta Juszczak (gm. Sicienko), Alina Pastor (gm. Sicienko), Dariusz Karbowski (gm. Dobrcz), Magdalena Robaszkiewicz (gm. Nowa Wieś Wielka), Grażyna Rochna-Woźniak (gm. Solec Kujawski), Barbara Piórkowska (gm. Dąbrowa Chełmińska). Ponadto dyplom honorowy ostał wręczony Zespołowi Wokalnemu „Kwiaty Jesieni” (gm. Dobrcz). Serdecznie gratulujemy!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments