Bydgoszcz
16C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 17 • L 15
18C
Wt
22C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
27C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKrzysztof Herdzin z szansą na Fryderyka 2019!
Święto Ulicy Długiej_Autografy 2018_SG (57)
30.01.2019 | 17:28

Krzysztof Herdzin z szansą na Fryderyka 2019!

Na zdjęciu: Krzysztof Herdzin.

Fot. Stanisław Gazda

Kompozytor i pianista, orkiestrator uhonorowanej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka (do filmu „Marzyciel”) wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który w ubiegłym roku dołączył do grona laureatów Bydgoskich AutografówKrzysztof Herdzin stoi przed szansą sięgnięcia po kolejne niezmiernie ważne wyróżnienie…

Bydgoski muzyk został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2019. I to w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej za krążek „Concerto and Concertino”.  Kompozycje Herdzina, które znalazły się na nominowanym albumie wykonali: Elbląska Orkiestra Kameralna, Krakowskie Trio Stroikowe/Krakowski Kwintet Dęty, Katarzyna Budnik i Paweł Gusnar. Ponadto Anna Maria Jopek otrzymała nominację w kategorii Muzyki Jazzowej: Album Roku Jazz za płytę – Anna Maria Jopek & Branford Marsalis „Ulotne”, którą współtworzył jako aranżer i multiinstrumentalista także Krzysztof Herdzin.

 Nagrody Muzyczne „Fryderyk” – przyznawane są  w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

W tym roku te najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, po raz pierwszy zostaną rozdane w Katowicach, zaś 25-lecie tych prestiżowych nagród świętowane będzie z rozmachem w dniach 9, 10 i 12 marca.

Krzysztofa Herdzina będziemy mogli dwukrotnie w najbliższym czasie usłyszeć w Filharmonii Pomorskiej. 1 marca poprowadzi koncert Tribute to Musical, zaś 13 kwietnia odbędzie się światowe prawykonanie Requiem jego autorstwa.


Powiązane treści