Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKto będzie wywoził śmieci w gminie Białe Błota? W przetargu złożona została jedna oferta
24.08.2021 | 23:00

Kto będzie wywoził śmieci w gminie Białe Błota? W przetargu złożona została jedna oferta

Na zdjęciu: Tylko jedna oferta została złożona w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Białe Błota.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Tylko jedna firma złożyła swoją ofertę w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Białe Błota. – Rozpatrzeniem oferty zajmie się teraz wyłoniona przez gminę komisja przetargowa – informują urzędnicy.

Do tej pory za odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Białe Błota odpowiadało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Corimp z Bydgoszczy. Wiele wskazuje na to, że taki stan rzeczy się nie zmieni, bowiem bydgoska firma jako jedyna złożyła swoją ofertę w przetargu, który rozpisała gmina.

Jak poinformował białobłocki urząd, w ramach procedury przetargowej przyjęto podział gminy Białe Błota na dwa sektory i dopuszczono przy tym możliwość, że oba obsłuży ten sam operator lub wybrane w przetargu dwie odrębne firmy. – Kolejne punkty postępowania dotyczyły m.in. odbioru odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w jednostce Referatu Dróg i Gospodarki Odpadami – informuje na swojej stronie internetowej UG Białe Błota.

Oferta, jaką w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Białe Błota w latach 2022-2023 złożył Corimp, opiewa na kwotę ponad 20,37 mln zł. Gmina oszacowała koszt odbioru i zagospodarowania odpadów w tym okresie czasu na niemal 20,1 mln zł. – Rozpatrzeniem oferty zajmie się teraz wyłoniona przez gminę komisja przetargowa – informują urzędnicy.

Jednocześnie przypomniano, że mieszkańcy gminy są zobowiązani do selektywnej zbiórki odpadów. Urząd Gminy przypomina, że miesięczna stawka opłaty śmieciowej za odpady posegregowane wynosi obecnie 20 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena
Marlena
4 miesięcy temu

Szkoda tylko że nie odbierają odpadów Bio na czas, leżą tygodniami pod posesjami.Tylko opłaty potrafią podnosić! Skandal!

Powiązane treści