Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKto będzie wywoził śmieci w gminie Białe Błota? W przetargu złożona została jedna oferta
24.08.2021 | 23:00

Kto będzie wywoził śmieci w gminie Białe Błota? W przetargu złożona została jedna oferta

Na zdjęciu: Tylko jedna oferta została złożona w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Białe Błota.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Tylko jedna firma złożyła swoją ofertę w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Białe Błota. – Rozpatrzeniem oferty zajmie się teraz wyłoniona przez gminę komisja przetargowa – informują urzędnicy.

Do tej pory za odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Białe Błota odpowiadało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Corimp z Bydgoszczy. Wiele wskazuje na to, że taki stan rzeczy się nie zmieni, bowiem bydgoska firma jako jedyna złożyła swoją ofertę w przetargu, który rozpisała gmina.

Jak poinformował białobłocki urząd, w ramach procedury przetargowej przyjęto podział gminy Białe Błota na dwa sektory i dopuszczono przy tym możliwość, że oba obsłuży ten sam operator lub wybrane w przetargu dwie odrębne firmy. – Kolejne punkty postępowania dotyczyły m.in. odbioru odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w jednostce Referatu Dróg i Gospodarki Odpadami – informuje na swojej stronie internetowej UG Białe Błota.

Oferta, jaką w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Białe Błota w latach 2022-2023 złożył Corimp, opiewa na kwotę ponad 20,37 mln zł. Gmina oszacowała koszt odbioru i zagospodarowania odpadów w tym okresie czasu na niemal 20,1 mln zł. – Rozpatrzeniem oferty zajmie się teraz wyłoniona przez gminę komisja przetargowa – informują urzędnicy.

Jednocześnie przypomniano, że mieszkańcy gminy są zobowiązani do selektywnej zbiórki odpadów. Urząd Gminy przypomina, że miesięczna stawka opłaty śmieciowej za odpady posegregowane wynosi obecnie 20 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena
Marlena
28 dni temu

Szkoda tylko że nie odbierają odpadów Bio na czas, leżą tygodniami pod posesjami.Tylko opłaty potrafią podnosić! Skandal!

Powiązane treści