Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 5 • L 4
4C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKto dostarczy nowe samochody egzaminacyjne dla bydgoskiego WORD-u? W grze są trzy marki
12-02-2020_ Toyota Yaris_ WORD Bydgoszcz - egzamin - SF
13.02.2020 | 11:08

Kto dostarczy nowe samochody egzaminacyjne dla bydgoskiego WORD-u? W grze są trzy marki

Nowe pojazdy powinny wyjechać na bydgoskie ulice w drugiej połowie obecnego roku.

Na zdjęciu: Toyota Yaris jest samochodem egzaminacyjnym w Bydgoszczy od 2016 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Renault Clio, Hyundai i10 oraz Toyota Yaris – to modele zaproponowane Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Bydgoszczy w ramach przetargu na zakup bądź wynajem nowych samochodów egzaminacyjnych. Decyzja, które samochody zobaczymy od początku lipca na bydgoskich ulicach, powinna zapaść do przełomu lutego oraz marca.

Patrząc na kluczowe kryterium wyboru – cenę – wiele wskazuje na to, że w latach 2020-2024 pojazdy egzaminacyjne zarówno w Bydgoszczy, jak i w oddziale w Inowrocławiu się nie zmienią. Dotychczasowy dostawca aut – bydgoski dealer Toyoty, czyli firma Jaworski Auto przystąpiła do przetargu i złożyła najtańszą propozycję. Dwadzieścia samochodów chce dostarczyć za nieco ponad 895 tysięcy złotych. Ale sprawa nie jest przesądzona, gdyż nawet ta kwota przekracza planowany budżet ośrodka – 850 tys. złotych. – Analizujemy obecnie wszystkie dokumenty. Możemy unieważnić postępowanie, ale możemy też dołożyć pieniądze z własnych środków – mówi w rozmowie z nami dyrektor WORD Bydgoszcz Andrzej Gross. Swoje oferty złożyły jeszcze dwie firmy – spółka Uni-Car (Renault) i radomski dealer Hyundaia. Obie zaproponowały kwoty powyżej 1,1 mln złotych.

Toyota Bydgoszcz Jaworski Auto jako jedyna chce wynająć samochody WORD-owi, pozostali dwaj oferenci zaproponowali sprzedaż swoich modeli. Oprócz ceny (70 procent końcowej oceny) w ramach przetargu brane są pod uwagę jeszcze dwa kryteria – zużycie paliwa oraz wynik jazdy próbnej (po 15 procent). W przypadku tej ostatniej sprawdzeniu podlegają takie elementy jak: widoczność (szczególnie przy cofaniu), czytelność wskaźników na tablicy rozdzielczej czy nawet ergonomia siedzeń.

Toyota Yaris jest w Bydgoszczy samochodem egzaminacyjnym od 2016 roku. Wcześniej przez osiem lat kursanci poruszali się nissanami micra.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

A szkoła/y nauki jazdy została/y czy została/y oszukana/e i okradzione przez oszustów finansowych, cyberprzestępców, sądy, i wymiar niesprawiedliwości w latach!
Tak, że każdego kto chce otworzyć szkołę nauki jazdy ostrzegam przed oszustami, bo kupicie samochód od oszustów i zostaniecie z tym sami jak po raz kolejny zmienią samochody w WORD!
To, że wprowadzili po ujawnionych oszustwach możliwość zdawania na samochodzie szkoleniowym, to już tak nikt na taki pojazd nie przyjdzie…!

Powiązane treści