Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKto stworzy Bydgoskie Centrum Seniora? Do przetargu zgłosiły się dwie firmy
08.11.2021 | 11:37

Kto stworzy Bydgoskie Centrum Seniora? Do przetargu zgłosiły się dwie firmy

Na zdjęciu: Tak mają wyglądać wnętrza Bydgoskiego Centrum Seniora.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na przebudowę pomieszczeń w kamienicy przy ulicy Dworcowej 3 na Bydgoskie Centrum Seniora. Kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców przewyższają budżet zakładany przez miasto.

Bydgoskie Centrum Seniora przy ulicy Dworcowej 3 ma być miejscem, w którym osoby starsze będą mogły organizować spotkania, warsztaty czy szkolenia, a także wygodnie załatwić urzędowe sprawy oraz napić się świeżej kawy. We wrześniu ratusz ogłosił przetarg na wykonanie prac budowlanych, polegających na adaptacji lokalu w samym sercu Śródmieścia.

Zobacz również:

Bromberg Kaffee. Nowa kawiarnia z historycznym klimatem

– Przystosowanie lokalu do nowych potrzeb wymaga zainstalowania platformy dźwigowej dla osób starszych i niepełnosprawnych, wykonanie nowych schodów w miejscu starych drewnianych schodów wraz z wymianą stropu nad parterem, wzmocnienie stropu nad piwnicą, wykonania pomieszczeń sanitarno-higienicznych, przebudowę instalacji wewnętrznych wraz z zapewnieniem odpowiedniej wentylacji – wyjaśniali bydgoscy urzędnicy.

Na parterze Bydgoskiego Centrum Seniora znajdzie się mała kawiarnia oraz mobilne stanowisko do obsługi spraw urzędowych, a także stanowisko do bezpłatnego wypożyczania książek. – W tej części zarezerwowano również miejsce na toaletę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z pomieszczenia parteru seniorzy dostaną się na I piętro za pomocą platformy dźwigowej oraz schodów – informują urzędnicy.

Na pierwszej kondygnacji znajdzie się sala konferencyjna dla 50 osób oraz mniejsza salka szkoleniowa. Dostęp do tych przestrzeni będą miały także osoby z niepełnosprawnościami – w budynku zostanie zainstalowana winda. W tym miejscu będą mogły odbywać się wystawy, spotkania lub szkolenia i warsztaty. Sale Centrum udostępniane będą rotacyjnie zainteresowanym klubom seniora i organizacjom działającym na rzecz osób starszych.

Oferty w przetargu otwarto w czwartek, 4 listopada. Do przetargu zgłosiły się dwie bydgoskie firmy: Kontbud, który zaproponował wykonanie robót za 2,190 miliona złotych oraz Malibud, który zaproponował 2,370 miliona złotych. Te kwoty nieco przewyższają zakładany przez miasto budżet, wynoszący dwa miliony złotych. Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel zapewnił na swojej stronie facebookowej, że centrum seniora na pewno zostanie utworzone, a prace – po uprzednim sprawdzeniu ofert i podpisaniu umowy z firmą budowlaną – mają ruszyć jeszcze w 2021 roku. Mają one potrwać około 12 miesięcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści