Bydgoszcz
-9C
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKto trenerem reprezentacji Polski siatkarzy? Decyzja na początku 2018 roku
SONY DSC
29.12.2017 | 19:57

Kto trenerem reprezentacji Polski siatkarzy? Decyzja na początku 2018 roku

W walce liczą się m.in. były i obecny trener bydgoskich siatkarzy.

Na zdjęciu: Jednym z głównych kandydatów do objęcia stanowiska jest Belg Vital Heynen.

Fot. Aleksander Ryska

Wiele wskazuje na to, że na początku nowego roku dowiemy się, kto obejmie stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarzy. Wśród kandydatów są m.in. trenerzy związani z Łuczniczką Bydgoszcz.

Najwięcej szans dawało się Vitalowi Heynenowi. Belg, który przez trzy lata prowadził bydgoską drużynę (pod jego wodzą w sezonie 2014/2015 bydgoszczanie zajęli piąte miejsce w PlusLidze), złożył już nawet w Polskim Związku Piłki Siatkowej niezbędne dokumenty do konkursu. Teraz jednak Heynen ma sporą konkurencję.

Nie jest tajemnicą, że z zagranicy przybył jeszcze jeden kandydat. To Marcelo Mendez, który niedawno rozmawiał z włodarzami PZPS przy okazji rozegranych w naszym kraju klubowych mistrzostw świata. Mendez jest trenerem brazylijskiej Sady Cruzeiro, z którą zajął trzecie miejsce. Ponadto, warto przypomnieć że Mendez aplikował o to stanowisko także w 2014 roku, ale wówczas przegrał wyścig z Włochem Ferdinando de Giorgim.

Włodarze naszej federacji bardzo chcieliby, żeby kadrę ponownie prowadził rodzimy trener. W konkursie wystartowało pięciu polskich szkoleniowców: Michał Gogol (na co dzień prowadzi Espadon Szczecin), Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii Rzeszów), Mariusz Sordyl (obecnie bez klubu, ostatnio pracował zagranicą), Piotr Gruszka (asystent w kadrze trenera de Giorgiego, pracuje w GKS Katowice) i Jakub Bednaruk, który jest szkoleniowcem bydgoskiej Łuczniczki. Szefowie PZPS-u już rozmawiali z polskimi szkoleniowcami, którzy również przygotowali plan swojej pracy z kadrą na najbliższe lata.

Wiele wskazuje na to, że nazwisko następcy Ferdinando de Giorgiego poznamy już w styczniu 2018 roku.


Powiązane treści