Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKto wyremontuje torowisko na rondzie Toruńskim? Drogowcy otworzyli koperty z ofertami
28.01.2020 | 06:00

Kto wyremontuje torowisko na rondzie Toruńskim? Drogowcy otworzyli koperty z ofertami

Na zdjęciu: Przez rondo Toruńskie jeżdżą m.in. tramwaje linii nr 6 w kierunku Bielaw oraz Łęgnowa.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzy firmy złożyły swoje oferty w postępowaniu przetargowym na wykonanie prac remontowych na Toruńskiej.

To drugie podejście bydgoskich drogowców do tego postępowania przetargowego. Pierwsze trzeba było unieważnić, bowiem najtańsza oferta, jaką wówczas złożyło ZUE, niemal dwukrotnie przewyższała środki, jakie na ten cel były zabezpieczone przez urzędników.

Choć zabezpieczono na tę inwestycję kwotę blisko 87,5 miliona złotych, to i tym razem oferty złożone w przetargu przez firmy znacznie przewyższają tę sumę. Konsorcjum Balzola Polska, której partnerem jest hiszpańskie Construcciones y Promociones Balzola z Bilbao wyceniło przeprowadzenie inwestycji na ponad 118 mln zł. Na prawie 134 mln zł, prace wycenia ZUE, które niedawno przecież zakończyło prace remontowe na węźle Szarych Szeregów, a najdroższa oferta opiewa na blisko 146 mln zł i złożyło ją konsorcjum firm Tormel i Terlan z Wielkopolski. Wszystkie dają także ośmioletnią gwarancję za wykonanie robót.

W ramach prac, wykonawca ma zaprojektować i przebudować torowisko tramwajowe w ciągu ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną oraz na na odcinku od skrzyżowania z al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do pętli „Stomil” w rejonie ul. Spadzistej. Zaplanowano przebudowę torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą przystankową, siecią trakcyjną, systemem sterowania zwrotnic i odwodnieniem torowiska. Przebudowane mają zostać przejazdy i przejścia przez torowisko, sieć elektroenergetyczna w zakresie oświetlenia ulic oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej.

Drogowcy będą teraz decydować, czy zwiększyć zabezpieczone pieniądze na ten cel i podpisać umowę z wykonawcą inwestycji. Ten ma czas na wykonanie zadania do końca maja 2023 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści