Bydgoszcz
7C
Opady
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 6
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKto został Profilaktykiem Roku?
06.11.2016 | 14:00

Kto został Profilaktykiem Roku?

Konkurs honoruje osoby i instytucje działające w obszarze profilaktyki z terenu naszego miasta.

Na zdjęciu: Wszystkie osoby zgłoszone do tytułu „Profilaktyk Roku” otrzymały listy gratulacyjne oraz pamiątkowe maskotki

Fot. Stanisław Gazda

Pod patronatem Prezydenta co roku odbywa się konkurs „Profilaktyk Roku”, mający na celu wyłonienie wyróżniających się osób i instytucji działających w obszarze profilaktyki z terenu naszego miasta, realizatorów i współorganizatorów programów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tytuł „Profilaktyk Roku” przyznawany jest w trzech kategoriach: Honorowy Profilaktyk Roku, Indywidualny Profilaktyk Roku oraz Instytucjonalny Profilaktyk Roku. W tym roku spośród 38 zgłoszeń nadesłanych przez placówki oświatowe i instytucje współpracujące z naszym ośrodkiem z terenu miasta Bydgoszczy Kapituła przyznała tytuły Indywidualnych Profilaktyków Roku następującym osobom:

– I miejsce – Małgorzata Kunicka, Nauczyciel w Zespole Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy,

– II miejsce – Beata Kobus, Komendantka Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto,

– III miejsce – Grażyna Kufel, Radna Rady Miasta, Przewodnicząca Rady Osiedla Błonie, Prezes BSM Klub „Arka”.

Tytułem Instytucjonalnego Profilaktyka Roku uhonorowano Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy, natomiast tytuł Honorowego Profilaktyka Roku został nadany pani Wioletcie Junik, która jest adiunktem w Katedrze Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UKW. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz maskotki wręczyła Zastępca Prezydenta Pani Iwona Waszkiewicz oraz przedstawiciele Kapituły przyznającej tytuły: prof. Roman Ossowski i mgr Bernadeta Różańska-Majchrzak.

Wszystkie osoby zgłoszone do tytułu „Profilaktyk Roku” otrzymały listy gratulacyjne oraz pamiątkowe maskotki.

Ponadto w trakcie uroczystości wręczono dyplomy absolwentom tegorocznej edycji Akademii Rodzica oraz zainaugurowano jej kolejną edycję. Akademia Rodzica to niezwykle cenna inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rodziców, pragnących pogłębiać swoją wiedzę na temat procesów i kryzysów rozwojowych dziecka. Wszystko to ma oczywiście pomóc rodzicom w poprawie relacji rodzic-dziecko, a także zwiększyć ich umiejętności odpowiedniego zachowania i postępowania w sytuacjach kryzysów rozwojowych oraz eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi.


Powiązane treści