[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Która ulica w centrum Koronowa ma przejść remont? Burmistrz pyta mieszkańców o zdanie

Dodano: 22.01.2023 | 15:14

Na zdjęciu: W planach jest remont kolejnej ulicy w centrum Koronowa. Której dokładnie? O to zapytał mieszkańców burmistrz Patryk Mikołajewski.

Fot. eXbee

Zakończył się remont ulicy Sienkiewicza w Koronowie. Gdzie odbędą się kolejne prace? Władze miasta myślą już przyszłościowo i pytają o zdanie mieszkańców.

Ulica Sienkiewicza w Koronowie mieści się w ścisłym centrum miasta. Nie była ona w najlepszym stanie, dlatego postanowiono ją wyremontować. Początkowo gmina planowała na to zadanie przeznaczyć niecałe trzy miliony złotych, lecz najtańsza oferta w przetargu opiewała na kwotę ponad czterech milionów złotych. Zakres robót był spory: wykonano m.in. sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz wodociągowej, a także nawierzchnię z kostki kamiennej granitowej wraz z ciągami pieszymi. Dopełnieniem zadania jest wykonanie miejsc parkingowych na placu przy zbiegu ulic Wodnej, Sienkiewicza oraz Krzyżowej.


CZYTAJ TAKŻE: Paulina Kontna z Koronowa jedzie na mistrzostwa świata w MMA


Burmistrz Koronowa myśli już przyszłościowo. W planach jest remont kolejnej drogi w centrum miasta. Której dokładnie? O to zapytał mieszkańców burmistrz Patryk Mikołajewski. Ogłosił on na swoim profilu społecznościowym głosowanie. Za pomocą emotikonów będzie można wybrać ulice, która zostanie wyremontowana w pierwszej kolejności. Burmistrz podał cztery lokalizacje. Są to: ul. Kościuszki, Sobieskiego, Farna, Tucholska (od parkingu do skrzyżowania z ul. Farną).

Przebudowa wiązałaby się z wymianą sieci, a wykonana zostałaby w tej samej technologii co ulica Sienkiewicza (kostka granitowa) – przekazał samorządowiec. Jednocześnie poprosił on o zgłaszanie innych propozycji w komentarzach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments