Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny 2021 [ZDJĘCIA]

Dodano: 10.11.2021 | 14:15

Na zdjęciu: Plac na Jordankach zamienił się w największy jarmark gęsinowy w Polsce.

Fot. Filip Kowalkowski dla SOS Music

Pokazy kulinarne, degustacje, jarmark produktów regionalnych i rękodzieła – w ostatni weekend (6-7 listopada) odbył się doroczny festiwal gęsiny. Mieszkańcy regionu i smakosze z całej Polski skorzystali z licznych atrakcji w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Specjały z gęsiny to tradycyjny element rodzinnego celebrowania Narodowego Święta Niepodległości w Kujawsko-Pomorskiem.

Festiwal to było główne wydarzenie naszej kampanii ,,Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. Przygotowaliśmy pokazy mistrzów kuchni, a na kiermaszu można było kupić regionalne produkty i rękodzieło – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Smaczne dania z gęsiną w roli głównej zaprezentowali znani z telewizyjnych programów mistrzowie kuchni. Pokazy kulinarne i degustacje odbyły się w sali kameralnej CKK Jordanki. W sobotę popisowe dania zaprezentowali Karol Okrasa, kucharz i prezenter programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, oraz uczestnicy programu MasterChef Junior Jagoda Łaganowska i Kazik Józefowicz. Niedzielne gotowanie poprowadzili aktorka Katarzyna Bujakiewicz i prezenter Jarosław Kret.

Plac na Jordankach zamienił się w największy jarmark gęsinowy w Polsce. Na odwiedzających czekały świeże tuszki, potrawy z gęsiny oraz produkty regionalne i ekologiczne, a także rękodzieło. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, wśród nich konkursy z nagrodami i projekcje filmów.

Zakupy są wciąż możliwe również online – na Wirtualnym Ryneczku dostępnym na stronie www.czasnagesine.pl. Tam też można zobaczyć zapis transmisji z jarmarku, a poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments