[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kulisy pracy policyjnych „wywiadowców” z Bydgoszczy [WIDEO]

Dodano: 02.08.2022 | 16:28

Na zdjęciu:

Fot. KWP Bydgoszcz / kadr z nagrania

179 sprawców przestępstw zatrzymali jak dotąd policyjni „wywiadowcy” z bydgoskiej komendy. – Służba bywa niebezpieczna i dynamiczna, ale też daje dużo satysfakcji – mówią.

Referat wywiadowczy wydziału prewencji bydgoskiej komendy został utworzony z początkiem 2022 roku. – Do referatu zostali wyselekcjonowani policjanci spośród funkcjonariuszy z całej bydgoskiej komendy – wyjaśnia kom. Kamila Mocarska-Wielgosz z Komendy Miejskiej Policji i precyzuje: – Przed powołaniem referatu przez ponad rok funkcjonował nieetatowy zespół wywiadowczy.

Dokonano też już pierwszego podsumowania działania referatu wywiadowczego. – Od chwili powołania zatrzymali 179 sprawców przestępstw do 201 czynów, z tej liczby 102 to sprawcy przestępstw narkotykowych – wylicza Mocarska-Wielgosz i zaznacza, że funkcjonariusze z wydziału wywiadowczego realizują zadania na terenie całego miasta.

Ściśle chroniony jest wizerunek policjantów z tego pionu. – W codziennej służbie spotykają się ze sprawcami najcięższych przestępstw, dlatego ochrona ich wizerunku jest priorytetem wynikającym z obowiązujących przepisów – podkreśla Kamila Mocarska-Wielgosz.

Kryminalni nie ukrywają na zakończenie: – Służba w referacie wywiadowczym wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy jest dynamiczna, niebezpieczna i pełna wyzwań, ale jest obowiązkiem dającym satysfakcję z właściwie wypełnianej Roty ślubowania.

Kulisy pracy policyjnych "wywiadowców" z Bydgoszczy [WIDEO]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Masko
Masko
6 miesięcy temu

Super że są takie osoby, które nas chronią, likwidują narkobiznes i chcą podejmować tak duże ryzyko. Ja bardzo im dziękuje