Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKwesta na bydgoskich cmentarzach. Trwa zbiórka pieniędzy na renowację nagrobków
27.10.2021 | 10:32

Kwesta na bydgoskich cmentarzach. Trwa zbiórka pieniędzy na renowację nagrobków

Na zdjęciu: Kwesta na ratowanie nagrobków na cmentarzach: Nowofarnym i Starofarnym będzie przeprowadzona 1 i 2 listopada. Zbiórka środków odbywać się będzie także w sieci.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Po rocznej przerwie ponownie zorganizowana zostanie kwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy. Ta odbywa się zarówno wirtualnie, jak i pieniądze będzie można wrzucić do puszek zarówno 1, jak i 2 listopada.

Tegoroczna zbiórka odbywa się w sieci (na stronie zrzutka.pl), ale też zostanie przeprowadzona tradycyjna kwesta, która odbędzie się na dwóch bydgoskich nekropoliach: Cmentarzu Starofarnym (1 listopada) i Cmentarzu Nowofarnym (2.11). W obu tych dniach, pieniądze zbierane będą do puszek w godzinach 9:00 – 16:00.

Jak informuje ratusz, w tym roku całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ratowanie nagrobków na cmentarzu Nowofarnym, gdzie naprawić trzeba część grobowca rodziny Wojciechowskich, a na cmentarzu Starofarnym należy wyremontować zniszczoną rzeźbę Chrystusa przy grobowcu Zofii Żuchowskiej sektor H-92 i uporządkować przyległy grobowiec rodziny Warmińskich.

Organizatorami zbiórki są Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz miasto Bydgoszcz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści