Bydgoszcz
5C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 6 • L 4
4C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy już trwa
Cmentarz Starofarny_SG (17)
29.10.2018 | 14:02

Kwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy już trwa

Na zdjęciu: Cmentarz Starofarny.

Fot. Stanisław Gazda

Kwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy, organizowana jest przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy  już po raz dwudziesty pierwszy.

25 października na bydgoskich ulicach można było spotkać ponad setkę młodzieży ze Szkolnych Kół TMMB. Uczniowie wyposażeni w specjalne identyfikatory i puszki, wraz z opiekunami kwestowali przez kilka godzin na starówce i w śródmieściu.

Już jutro (30 października) o godzinie 19.00 rozpocznie się przed Filharmonią Pomorską kolejna kwesta. Wezmą w niej udział dziennikarze TVP3. Datki zbierane będą zarówno przed, jak i po koncercie „Pamiętamy”.

W środę (31 października) kwestujących można będzie spotkać w godz. 9.00-16.00 na cmentarzu  parafialnym przy ul. Kossaka.

W czwartek  (1 listopada) kwesta trwać będzie od  godz. 9.00-16.00. Pieniądze zbierane będą na cmentarzach: Starofarnym i Komunalnym przy ul. Wiślanej . W piątek ( 2 listopada), w tych samych godzinach, na cmentarzach: Starofarnym i Nowofarnym.

Pozyskane podczas kwesty pieniądze przeznaczone zostaną na renowację cmentarnych nagrobków i obiektów, m.in.:  grobowiec Marty Schulcówny  nr 119  w sektorze K, nagrobek Kohna nr 205 w sektorze K, grób rodziny Sitarków w sektorze G, naprawę bramy cmentarnej przy ul. Kossaka, naprawę bramy cmentarza Nowofarnego oraz na renowację krzyża Wacława Denhoffa-Czarnockiego na cmentarzu Nowofarnym.

Zbiórka otrzymała zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.


Powiązane treści