Bydgoszcz
17C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy już trwa
29.10.2018 | 14:02

Kwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy już trwa

Na zdjęciu: Cmentarz Starofarny.

Fot. Stanisław Gazda

Kwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy, organizowana jest przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy  już po raz dwudziesty pierwszy.

25 października na bydgoskich ulicach można było spotkać ponad setkę młodzieży ze Szkolnych Kół TMMB. Uczniowie wyposażeni w specjalne identyfikatory i puszki, wraz z opiekunami kwestowali przez kilka godzin na starówce i w śródmieściu.

Już jutro (30 października) o godzinie 19.00 rozpocznie się przed Filharmonią Pomorską kolejna kwesta. Wezmą w niej udział dziennikarze TVP3. Datki zbierane będą zarówno przed, jak i po koncercie „Pamiętamy”.

W środę (31 października) kwestujących można będzie spotkać w godz. 9.00-16.00 na cmentarzu  parafialnym przy ul. Kossaka.

W czwartek  (1 listopada) kwesta trwać będzie od  godz. 9.00-16.00. Pieniądze zbierane będą na cmentarzach: Starofarnym i Komunalnym przy ul. Wiślanej . W piątek ( 2 listopada), w tych samych godzinach, na cmentarzach: Starofarnym i Nowofarnym.

Pozyskane podczas kwesty pieniądze przeznaczone zostaną na renowację cmentarnych nagrobków i obiektów, m.in.:  grobowiec Marty Schulcówny  nr 119  w sektorze K, nagrobek Kohna nr 205 w sektorze K, grób rodziny Sitarków w sektorze G, naprawę bramy cmentarnej przy ul. Kossaka, naprawę bramy cmentarza Nowofarnego oraz na renowację krzyża Wacława Denhoffa-Czarnockiego na cmentarzu Nowofarnym.

Zbiórka otrzymała zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.


Powiązane treści