Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKwiecień z dużymi wzrostami liczby pasażerów na lotnisku. „Nasze prognozy są realne”
lotnisko Bydgoszcz
08.05.2018 | 12:28

Kwiecień z dużymi wzrostami liczby pasażerów na lotnisku. „Nasze prognozy są realne”

Na zdjęciu: W hali przylotów bydgoskiego lotniska w tym roku pojawia się coraz więcej pasażerów.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Blisko 35 tysięcy osób odprawiono w minionym miesiącu na bydgoskim lotnisku. Liczba ta oznacza szósty kolejny miesiąc ze wzrostami statystyk w porcie imienia Paderewskiego.

Kwietniową barierę 30 tysięcy pasażerów Port Lotniczy Bydgoszcz przebił, i to ze sporym zapasem, po raz pierwszy w historii. Dotąd rekordem z tego miesiąca był rezultat z 2016 roku, gdy na lotnisku pojawiło się 28 705 podróżnych. W ubiegłym roku było ich o ponad dwa tysiące mniej, dlatego też tegoroczny rezultat (dokładnie 34 931 osób) to wzrost o 31,9%. – Ten wynik to kolejne potwierdzenie realności naszych prognoz na 2018 rok. Pułap 400 tysięcy pasażerów w bieżącym roku jest w naszym zasięgu – przekonuje Tomasz Moraczewski, prezes PLB.

Pozytywne wskaźniki z portu z ostatnich miesięcy to efekt między innymi uruchomienia połączenia do podlondyńskiego lotniska Luton, a także zwiększenia liczby lotów do Frankfurtu (połączenia od jesieni realizowane są codziennie, podobnie jak – tyle że od wiosny – do Londynu Stansted). Aktualnie z Bydgoszczy można polecieć także do Birmingham (trzy razy w tygodniu), Glasgow, Dublina, Dusseldorfu oraz Lwowa (po dwa razy).

Przypomnijmy, że od 2 sierpnia LOT będzie realizował loty z Bydgoszczy do Kijowa. Natomiast już 30 maja rozpoczyna się sezon wakacyjny – pierwszy lot odbędzie się na Korfu. W ramach lotów czarterowych turyści dotrą z miasta nad Brdą także do Burgas w Bułgarii, na Zakynthos oraz do tureckiej Antalyi. – Dzięki inwestycjom trwającym w porcie wylot z naszego lotniska będzie bezpieczny, sprawny i pozostawiający miłe wspomnienia – zapewnia prezes Moraczewski.


Powiązane treści