Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lato na basenie. Kto i kiedy może za darmo korzystać z miejskich pływalni?

Dodano: 01.07.2018 | 09:04

Na zdjęciu: Miejskie pływalnie czekają na uczniów.

Fot. archiwum

Jak co roku uczniowie bydgoskich szkół mogą w wakacje korzystać za darmo ze wszystkich przyszkolnych basenów.

Miejskie pływanie są dostępne dla uczniów od momentu ich otwarcia do godz. 14:00. Wakacje to też czas, kiedy baseny są poddawane niezbędnym pracom konserwacyjnym, które trwają około 3-4 tygodni. W lipcu uczniowie będą mogli korzystać z  basenu Sardynka na Osowej Górze (zamknięcie zaplanowano na okres między 3 a 31 sierpnia), Bryza przy ul. Goszczyńskiego, Perła przy Grzymały-Siedleckiego (w obu prace rozpoczną się 6 sierpnia) oraz z pływalni ZS nr 5 przy ul. Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” (nieczynna przez cały sierpień).

W drugim miesiącu wakacji pływać będzie można w Ikarze przy Duracza, Neptunie przy Swarzewskiej (otwarte przez cały sierpień) i w „Czwórce” przy Stawowej (od 6 sierpnia, wcześniej także do 16 lipca). Basen w Pałacu Młodzieży z powodu remontu obiektu będzie nieczynny aż do 29 września.

W przyszłoroczne wakacje bydgoszczanie najprawdopodobniej będą mogli jeszcze korzystać z basenu, który powstaje przy ZSO nr 5 przy ul. Szarych Szeregów. Obecnie wykonawca kończy prace nad konstrukcją pierwszej, podziemnej kondygnacji, nad którą ułożono strop. Powstają też żelbetowe słupy pod kolejny poziom. Wcześniej wykonano szereg prac przy przyłączach i instalacjach podposadzkowych, a w kolejnych etapach wzniesiona zostanie  hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25 na 12,5 metra.

Koszt tej inwestycji to ponad 24 mln zł. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnię rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc, siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Lato na basenie. Kto i kiedy może za darmo korzystać z miejskich pływalni?