Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
32% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 21 • L 18
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaŁatwiejszy dojazd do Kijowa. Ruszyły pociągi z lotniska w Boryspolu do stolicy Ukrainy
połączenie bydgoszcz-kijów
10.12.2018 | 10:36

Łatwiejszy dojazd do Kijowa. Ruszyły pociągi z lotniska w Boryspolu do stolicy Ukrainy

Na zdjęciu: Szynobus jeździ z lotniska w Boryspolu do dworca głównego w Kijowie.

Fot. ST

Podróżujący z Bydgoszczy do Kijowa mogą liczyć na lepszy dojazd z lotniska w Boryspolu do stolicy Ukrainy. Z końcem listopada funkcjonowanie rozpoczęło połączenie kolejowe między portem a dworcem głównym.

Dotąd najpopularniejszą metodą dostania się z lotniska mieszczącego się w oddalonym o 30 kilometrów od Kijowa Boryspolu do stolicy Ukrainy było połączenie autobusowe. Skybus odjeżdżał sprzed lotniska co pół godziny lub godzinę (w zależności od pory dnia), jednak znalezienie w nim miejsca siedzącego nie było łatwe. Zmienić ma to uruchomienie połączenia kolejowego, które zostało zainaugurowane 30 listopada.

CZYTAJ TAKŻE: ZMIANY NA BYDGOSKIM LOTNISKU. W PRZYSZŁYM ROKU ROZBUDOWA PARKINGU

Po torach jeżdżą autobusy szynowe 620M zbudowane przez Pesę, które obsługują również połączenie głównej stacji kolejowej z lotniskiem w Wilnie. Do Boryspola jeżdżą cztery pojazdy, które drogę pokonują w około 40 minut, czyli nieco szybciej niż wspomniany autobus. Składy kursują całą dobę. W godzinach od 11 do 17 i od północy do 6 rano jeżdżą co godzinę, zaś w pozostałych porach – co 30 minut. Przejazd kosztuje 80 hrywien (ok. 11 zł), czyli o 20 mniej niż Skybusem. Budowa linii trwała dziewięć miesięcy.

Kijów-Boryspol to największy port lotniczy na Ukrainie – w ubiegłym roku obsłużył ponad 10 milionów pasażerów. Jego połączenie z lotniskiem w Bydgoszczy zapewnia od końcówki października Ryanair. Samolot lata w środy i niedziele.


Powiązane treści