Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tego jeszcze w Bydgoszczy nie było! We wtorek ruszy konwój Starów

Dodano: 19.08.2023 | 13:25

Na zdjęciu: Konwój Stara rozpocznie swoją trasę w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

Tego jeszcze w Bydgoszczy nie było! 22 sierpnia spod Torbydu wystartuje Konwój Stara, a w nim zabytkowe pojazdy zmierzające do Starachowic na 9. Legendę Stara – czyli zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki.

Samochody ciężarowe marki Star są dzisiaj legendą motoryzacji. – W sposób szczególny ta legenda żyje wśród mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy przez lata budowali te ciężarówki. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dorobek polskiej motoryzacji, Powiat Starachowicki od 2015 r. organizuje zlot pojazdów zabytkowych Legenda Stara. Przez dwa dni, w ostatni weekend sierpnia, na ulicach i placach powiatu starachowickiego można oglądać nie tylko zabytkowe Stary, ale także pojazdy będące ich rówieśnikami, które rywalizują ze sobą w próbach szybkościowych i sprawnościowych oraz prezentują się dumnie w paradach i konkursach – przekazuje Anna Ciesielska, rzecznik prasowy zarządu powiatu starachowickiego.

Wzorem zeszłego roku, legendarne polskie ciężarówki pojawią się również na drogach całej Polski za sprawą konwoju Stara, który poprzedzi finał imprezy. W tym roku konwój wystartuje z Bydgoszczy i przejedzie przez przez Włocławek, Warszawę i Radom promując imprezę oraz dorobek polskiej myśli motoryzacyjnej.

Konwój Stara w Bydgoszczy. Szczegóły wydarzenia

Konwój Starów ruszy z Bydgoszczy we wtorek, 22 sierpnia. Bazą zlotu będzie parking lodowiska Torbyd, gdzie od godz. 16:00 do godz. 18:00 można będzie obejrzeć pojazdy, porozmawiać z ich właścicielami i posłuchać o Legendzie Stara. – Już dzisiaj zapraszamy serdecznie, zarówno sympatyków, jak i posiadaczy zabytkowych ciężarówek. Będą też z nami Bydgoskie Klasyki – partner naszego zlotu w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad imprezą objął natomiast Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski – wymienia Ciesielska.

Z Bydgoszczy ciężarówki wyruszą do Włocławka, gdzie będą prezentowane przed Halą Mistrzów, a później wprost do stolicy pod gmach Politechniki Warszawskiej, nawiązując do historycznej prezentacji pierwszych wyprodukowanych Starów, jaka odbyła się 15 grudnia 1948 roku. Ostatni przystanek konwoju to Radom, skąd STARy przejadą do Starachowic, by spotkać się z pozostałymi uczestnikami imprezy w tym m.in. Jurkiem Stetzem i Tomkiem Wątorem – uczestnikami wyprawy Starem 266 dookoła świata, którzy pod szyldem naszego zlotu dotarli rok temu Starami za koło podbiegunowe, a obecnie kontynuują wyprawę przez Indie i Nepal. Sam zlot odbędzie się w mieście produkcji Starów w dniach 25-27 sierpnia 2023.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments