Lekkoatleci z bydgoskich klubów powalczą o medale halowych mistrzostw Europy
Dodano: 23.02.2023 | 11:25Na zdjęciu: O medal w pięcioboju w Stambule walczyć będzie Adrianna Sułek.
Fot. Paweł Skraba / Polski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe
Dwudziestu ośmiu zawodników liczy skład reprezentacji Polski na lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy, które w piątek (2 marca) rozpoczną się w Stambule.
Największe nadzieje na medal wiązane będą z występem Adrianny Sułek. Zawodniczka Brdy Bydgoszcz podczas niedawnych halowych mistrzostw Polski w Arenie Toruń wynikiem 4 860 punktów ustanowiła nowy rekord kraju w pięcioboju, czym poprawiła o 9 punktów poprzedni rekordowy wynik.
Oprócz Sułek, o medal imprezy, która w dniach 2-5 marca zostanie rozegrana w hali Atakoy Atletizm Salonu w Stambule, walczyć będzie także lekkoatletka bydgoskiego Zawiszy Marika Popowicz-Drapała, która znalazła się w składzie sztafety 4×400 metrów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że do Turcji nie polecą m.in. Justyna Święty-Ersetic czy Natalia Kaczmarek, która w Toruniu ustanowiła rekord Polski w biegu na 400 m.
W Stambule zobaczymy także zawodnika MKS-u Inowrocław Norbert Kobielski, który w tym sezonie zanotował najlepszy wynik 2,24 m.
Pełny skład reprezentacji Polski na 37 halowe mistrzostwa Europy TUTAJ (źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki)
- ABRAMCZYK Polonia wygrywa w Rybniku. Zobacz ZDJĘCIA z meczu! - 11 kwietnia 2026
- Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Zginął kierowca auta osobowego [ZDJĘCIA] - 10 kwietnia 2026
- Kolejne loty Bydgoszcz – Frankfurt odwołane. Powodem – strajk w Lufthansie - 10 kwietnia 2026








