Lekkoatleci Zawiszy w formie przed mistrzostwami świata. Potwierdzili to na mityngach

Dodano: 27.02.2018 | 10:12
Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski w wysokiej formie przed mistrzostwami globu.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski był drugi w biegu na 800 metrów w Glasgow.

W czwartek w angielskim Birmingham rozpoczynają się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa globu. W wysokiej formie przed tą imprezą są zawodnicy Zawiszy, co potwierdzili w miniony weekend na dwóch mityngach.

W szkockim Glasgow odbył się ostatni mityng z cyklu IAAF World Indoor Tour. W rywalizacji na 800 metrów wygrał Adam Kszczot (1:47.15), a na drugiej pozycji finiszował Marcin Lewandowski (1:47.50). Warto nadmienić, że dla zawodnika Zawiszy Bydgoszcz był to ostatni start na tym dystansie. Teraz, Lewandowski ma zamiar skupić się na biegach na dystansie 1500 metrów.

Wysoką formę potwierdził także tyczkarz Zawiszy Paweł Wojciechowski. Podczas konkursu skoku o tyczce we francuskim Clermont-Ferrand, Polak przeżywał trudne chwile, bowiem podczas pokonywania poprzeczki na wysokości 5,81 m, złamał tyczkę. Potem Wojciechowskiemu udało się uzyskać wynik 5,88 m, co jest jego rekordem życiowym w hali. Ten rezultat dał mu trzecie miejsce. Następnie trzykrotnie nie udało mu się pokonać wysokości 5,93 m. Z tym wynikiem, zmagania we Francji wygrał Amerykanin Sam Kendricks, a drugi był Francuz Renaud Lavillenie.