Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatleci Zawiszy w formie przed mistrzostwami świata. Potwierdzili to na mityngach
Marcin Lewandowski
27.02.2018 | 10:12

Lekkoatleci Zawiszy w formie przed mistrzostwami świata. Potwierdzili to na mityngach

Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski w wysokiej formie przed mistrzostwami globu.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski był drugi w biegu na 800 metrów w Glasgow.

Fot. Archiwum

W czwartek w angielskim Birmingham rozpoczynają się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa globu. W wysokiej formie przed tą imprezą są zawodnicy Zawiszy, co potwierdzili w miniony weekend na dwóch mityngach.

W szkockim Glasgow odbył się ostatni mityng z cyklu IAAF World Indoor Tour. W rywalizacji na 800 metrów wygrał Adam Kszczot (1:47.15), a na drugiej pozycji finiszował Marcin Lewandowski (1:47.50). Warto nadmienić, że dla zawodnika Zawiszy Bydgoszcz był to ostatni start na tym dystansie. Teraz, Lewandowski ma zamiar skupić się na biegach na dystansie 1500 metrów.


CZYTAJ WIĘCEJ: Jaki ojciec, taki syn. Sebastian Chmara kontynuuje rodzinną tradycję


Wysoką formę potwierdził także tyczkarz Zawiszy Paweł Wojciechowski. Podczas konkursu skoku o tyczce we francuskim Clermont-Ferrand, Polak przeżywał trudne chwile, bowiem podczas pokonywania poprzeczki na wysokości 5,81 m, złamał tyczkę. Potem Wojciechowskiemu udało się uzyskać wynik 5,88 m, co jest jego rekordem życiowym w hali. Ten rezultat dał mu trzecie miejsce. Następnie trzykrotnie nie udało mu się pokonać wysokości 5,93 m. Z tym wynikiem, zmagania we Francji wygrał Amerykanin Sam Kendricks, a drugi był Francuz Renaud Lavillenie.


Powiązane treści