Lekkoatleci Zawiszy wystartowali w mityngu w Dusseldorfie. Jak im poszło?

Dodano: 07.02.2018 | 06:45
Paweł Wojciechowski

W Niemczech wystartowali Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski rywalizację tyczkarzy ukończył na piątym miejscu.

W niemieckim Düsseldorfie rozegrano kolejny mityng z lekkoatletycznego cyklu IAAF World Indoor Tour. Wystartowało w nim dwóch zawodników bydgoskiego Zawiszy.

Przypomnijmy: w sobotnim mityngu w Karlsruhe, Marcin Lewandowski w imponującym stylu wygrał bieg na 800 metrów, a Paweł Wojciechowski ukończył na trzecim miejscu rywalizację w konkursie tyczkarzy. Obaj wystąpili także we wtorkowych zawodach.

Start w Düsseldorfie dla obu nie był tak dobry, jak ten sobotni. Rywalizację w biegu na 800 m, Lewandowski ukończył na szóstym miejscu, uzyskując czas 1:46.93. Bieżnię w tym mieście polubił za to Adam Kszczot, który okazał się najlepszy, a jego wynik 1:46.47 jest lepszy od minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na halowe mistrzostwa świata w angielskim Birmingham (1-4 marca).

W konkursie skoku o tyczce Paweł Wojciechowski uplasował się na piątej pozycji. Polak dopiero za drugim podejściem pokonywał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.30 m i 5.60 m, a następnie trzykrotnie bezskutecznie atakował wysokość 5.78 m, która jest minimum na marcowe mistrzostwa globu, ale podobnie jak w sobotę, także i tym razem te próby okazały się nieudane. Zmagania wygrał inny z Polaków – Piotr Lisek, który uzyskał 5.78 m.

Minimum PZLA na halowe mistrzostwa świata wypełnił za to biegacz Zawiszy Remigiusz Olszewski. Podczas wewnętrznych zawodów w Spale, w biegu na 60 m uzyskał w finale czas 6.63, który jest równym temu wymaganiu, jakie postawił krajowy związek.