Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatletyczne mistrzostwa Europy coraz bliżej. Wybrano okolicznościowe kartki
23.06.2017 | 11:54

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy coraz bliżej. Wybrano okolicznościowe kartki

Za trzy tygodnie rozpoczną się mistrzostwa Europy do lat 23 w lekkiej atletyce.

Na zdjęciu: Podczas konferencji zaprezentowano najlepsze prace w konkursie.

Fot. mat. prasowe

Trzy tygodnie dzielą nas od startu mistrzostw Europy do lat 23 w lekkiej atletyce. Organizatorzy przedstawili w czwartek zaplanowane atrakcje, a także wyniki konkursu plastycznego.

Miasto przygotowało ułatwienie, szczególnie, że jest to już okres wakacji i uczniowie zazwyczaj nie posiadają już ważnych biletów miesięcznych. Dlatego w czasie mistrzostw każda osoba posiadająca bilet na dany dzień zawodów, może korzystać z darmowej komunikacji miejskiej – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy. Z bezpłatnej komunikacji będą mogli również korzystać wolontariusze i uczestnicy mistrzostw, posiadający akredytacje wydane przez organizatora.

Sportowa rywalizacja rozpocznie się w czwartek, 13 lipca, ale już dzień wcześniej odbędzie się uroczyste otwarcie mistrzostw z udziałem reprezentacji 43 krajów. – Muzycznym akcentem będzie koncert utworów Wojciecha Młynarskiego, w którym wystąpią Krystyna Prońko, Janusz Szrom i laureaci festiwalu „Serca bicie” – zapowiada Krzysztof Wolsztyński, dyrektor generalny mistrzostw.

W ramach przygotowań do zawodów zorganizowany konkurs plastyczny na kartkę pocztową, którą uczestnicy będą mogli wysłać do swoich rodzin i znajomych bezpośrednio ze stadionu, gdzie na czas mistrzostw działać będzie stoisko Poczty Polskiej. W czasie czwartkowej konferencji nagrodzono laureatów konkursu, a kartka zaprojektowana przez Anię Grochowską została już nawet wydrukowana.

Na stadionie pojawi się  także ekobus ProNatury. Zakład. – Podczas mistrzostw na stadionie będzie zapewne dużo młodych osób, które zapraszamy do ekobusu. Można się tam dowiedzieć, jak wyprodukować prąd siłą ludzkich mięśni czy obejrzeć produkty, jakie wytwarza się z materiałów ekologicznych – mówi prezes ProNatury Konrad Mikołajski.

Już 10 lipca na Starym Rynku pojawi się miasteczko lekkoatletyczne, a trzy dni później identyczne stanie przed stadionem. Będzie można w nim spróbować swoich sił w lekkoatletycznych konkurencjach, przebiec się i pchnać kulą.

  lekkoateltyka, mme 2017, - mat prasowe


Powiązane treści