Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatletyczny Bydgoszcz Cup wkracza w dorosłość. Na starcie staną gwiazdy z kraju i zagranicy
Adrianna Sułek Bydgoszcz
17.04.2018 | 12:21

Lekkoatletyczny Bydgoszcz Cup wkracza w dorosłość. Na starcie staną gwiazdy z kraju i zagranicy

Osiemnasta edycja Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego odbędzie się 29 maja na stadionie Zawiszy.

Na zdjęciu: Podczas mityngu wystąpi czołówka lekkoatletów Zawiszy (od lewej): Dominik Bochenek, Paweł Wojciechowski oraz Adrianna Sułek. Pierwszy z prawej - dyrektor Adam Soroko z ratuszowego wydziału sportu.

Fot. Eryk Dominiczak

Trzynaście konkurencji, w tym po raz pierwszy w historii – pchnięcie kulą oraz rzut oszczepem kobiet będą mogli obserwować bydgoszczanie podczas tegorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński zapowiada, że kibiców chce przyciągnąć pod koniec maja na stadion Zawiszy dzięki głośnym nazwiskom, a także różnorodnej ofercie biletowej.

Organizatorzy przekonują, że w niemal każdej konkurencji (100 m, 400 m, 800 m oraz skok o tyczce zarówno kobiet, jak i mężczyzn, 100/110 m przez płotki, 3000 m z przeszkodami mężczyzn oraz wspomniane: pchnięcie kulą oraz rzut oszczepem kobiet) czekają nas pasjonujące pojedynki. Patrząc na nazwiska faktycznie można spodziewać się kilku interesujących biegów i konkursów.

W skoku o tyczce zobaczymy potyczkę faworyta gospodarzy Pawła Wojciechowskiego (jego bydgoski rekord to 5,80 m; życiówka z Daegu z 2011 roku – 5,91 m) z Piotrem Liskiem (pierwszy Polak, który skoczył sześć metrów; aktualny rekordzista kraju). Na listach biegów na dystansie okrążenia zobaczymy plejadę krajowych gwiazd – w komplecie mają stawić się bowiem reprezentanci naszych eksportowych sztafet 4 x 400 metrów, w tym zawodniczka BKS Bydgoszcz Iga Baumgart. Na starcie zobaczymy również m.in. halowego wicemistrza świata w biegu na 1500 metrów Marcina Lewandowskiego z Zawiszy, który tym razem wystąpi na dystansie 800 metrów i zmierzy się z Kenijczykiem Nicholasem Kiplangatem Kipkoechem.

W debiutujących podczas bydgoskiej imprezy konkurencjach również nie zabraknie interesujących postaci. W pchnięciu kulą najlepsza z Polek – Paulina Guba zmierzy się między innymi z Anitą Marton z Węgier, która w ubiegłym roku w Londynie wywalczyła srebro mistrzostw globu. W rzucie oszczepem uwagę kibiców mają ogniskować: Marcelina Witek (m.in. brąz na ubiegłorocznych młodzieżowych mistrzostwach Europy w Bydgoszczy), Klaudia Maruszewska (złoto MŚ juniorów w 2016 roku w Bydgoszczy) oraz Łotyszka Anete Kocina (srebro na MME 2017 na stadionie Zawiszy).

Międzynarodową obsadę będą miały również biegi sprinterskie i płotkarskie. W tych ostatnich zobaczymy już między innymi „etatowego” uczestnika EFL – Dominika Bochenka, który na obiekcie Zawiszy zaprezentuje się po raz dziesiąty, a także debiutantkę Adriannę Sułek, która na co dzień trenuje siedmiobój. Jej rywalkami będą między innymi Klaudia Siciarz (halowa rekordzistka świata juniorów – 8.00 s) oraz Karolina Kołeczek. W sprincie zobaczymy z kolei chociażby pochodzącą z Haiti Barbarę Pierre, zwyciężczynię ubiegłorocznego mityngu w biegu na 100 metrów z czasem 11.32 s i halową mistrzynię świata z Portland sprzed dwóch latach w biegu na 60 m.

Mityng Bydgoszcz Cup 2018 rozpocznie się we wtorek, 29 maja o godzinie 17:45. Bilety na miejsca numerowane (sektory na mecie) kosztują 25 złotych (normalne) i 10 zł (ulgowe), na pozostałe sektory – odpowiednio 15 i 5 zł. Koszt wejściówki na trybunę VIP to 100 złotych (w pakiecie znajduje się jednak: program festiwalu, drobny upominek oraz przekąski). Dla dzieci z bydgoskich szkół organizatorzy przygotowali dodatkowo trzy tysiące bezpłatnych kart wstępu. – Chcemy skierować naszą ofertę do uczniów szkół sportowych, którzy są już zarażeni bakcylem sportu. Liczymy, że przyciągną na stadion również swoich rodziców czy dziadków – wyjaśnia Krzysztof Wolsztyński. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali bezpłatne bilety dla zorganizowanych grup (liczących minimum 10 osób). Ofertę w ramach Klubu Kibica można poznać na stronie www.athleticfestival.pl oraz pod numerem telefonu (52) 360-82-90.

Bilety na EFL Bydgoszcz Cup 2018 można nabywać na platformach internetowych – eBilet.pl, TicketClub.pl oraz w salonach Empik.


Powiązane treści