Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Letnia siatka połączeń z bydgoskiego lotniska. Znamy kierunki lotów

Dodano: 26.03.2023 | 08:30

Na zdjęciu: Rusza sezon letni na bydgoskim lotnisku. Wraz z nim zmienił się także rozkład lotów regularnych z Bydgoszczy, ogłoszono także cztery wakacyjne kierunki wylotów.

Fot. Archiwum

Już dzisiaj (26 marca) rusza wakacyjny sezon lotów z bydgoskiego Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Uruchomione zostaną cztery kierunki czarterowe, korekcie ulegnie także rozkład lotów regularnych z Bydgoszczy.

Bydgoski Port Lotniczy już wcześniej odsłaniał karty dotyczące tego, dokąd polecimy w okresie wakacyjnym. Teraz już wiadomo, że z grodu nad Brdą realizowane będą cztery połączenia – dwa do Grecji: na Kretę (Heraklion) i Rodos. – To kierunki szczególnie uwielbiane przez osoby, które chcą połączyć spotkanie z historią, z odpoczynkiem na piaszczystej plaży i kąpielą w Morzu Śródziemnym – mówią przedstawiciele bydgoskiego lotniska. Loty na Kretę zaplanowano na każdą niedzielę – od 4 czerwca do 17 września, z kolei na Rodos w piątki od 2.06. do 22.09., podróż organizują biura podróży TUI, Grecos, Coral Travel, Itaka oraz Rainbow.

Kolejnym wakacyjnym kierunkiem z Bydgoszczy będą wyloty do Antalyi, a pierwszy z nich zaplanowano już na najbliższą środę (29 kwietnia), zaś ostatni odbędzie się 11 października. – Touroperatorzy zdecydowali się na sprzedaż wycieczek z wylotem z Bydgoszczy aż sześć razy w tygodniu – mówi specjalista ds. PR Portu Lotniczego Bydgoszcz Mateusz Dul i precyzuje: – W środy zaplanowane zostały trzy rejsy, w sobotę dwa i w niedzielę jeden. Oferty znaleźć można w biurach podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow oraz TOP Touristik.

Ostatnie miejsce, do którego w sezonie wakacyjnym polecimy z bydgoskiego portu to bułgarski kurort Burgas, a tutaj rejsy – jak informuje Dul – realizowane będą w każdy wtorek. – Pierwszy lot zaplanowany został na 13 czerwca, a ostatni na 12 września – dodaje. Z ofertą podróży na Bałkany zapoznać można się w biurach podróży TUI, Coral Travel oraz Rainbow.

Port Lotniczy Bydgoszcz: korekta rozkładów regularnych

Początek sezonu wakacyjnego to także zmiana w rozkładzie lotów regularnych, które wykonywane są z Bydgoszczy. I tak, PLL LOT będzie sześć razy w tygodniu realizować rejsy do Warszawy. Te odbywać się będą od poniedziałku do piątku oraz w niedziele o 15:00. – Wyjątkiem jest sobota, 1 kwietnia, kiedy PLL LOT zaplanowało dodatkowy rejs w stolicy – podkreśla Dul.

Zmieni się także rozkład lotów na Wyspy Brytyjskie. I tak, trzy razy w tygodniu odbywać się będą loty do Birmingham (środy, piątki i soboty) oraz Londynu Luton (wtorki, soboty i niedziela). Rejsy do Bristolu zaplanowano na poniedziałki i piątki, a do stolicy Irlandii – Dublina na wtorki i soboty. Aż cztery razy w tygodniu podróżni z bydgoskiego lotniska polecą do Londynu Stansted. Tutaj połączenia będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Nowy operator na bydgoskim lotnisku – WIZZ Air w letniej siatce połączeń zaplanował tygodniowo dwa loty z grodu nad Brdą do Londynu Luton – odbywać się one będą w każdy czwartek i niedziele. Letni sezon połączeń w Porcie Lotniczym Bydgoszcz potrwa do ostatniej soboty października.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Slawomir
Slawomir
1 rok temu

A gdzie jest Oslo Torp ?…

Patryk
Patryk
1 rok temu

Kraków?

Dariusz
Dariusz
1 rok temu

Kiedy Oslo-Gardermoen lub Oslo Torp???

Ewa
Ewa
1 rok temu

Kiedy wreszcie będzie jakieś połączenie do Niemiec????