[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gwiazdy zaśpiewają w Bydgoszczy! Seria koncertów na Wyspie Młyńskiej

Dodano: 13.04.2022 | 13:03

Na zdjęciu: Na Wyspie Młyńskiej wystąpi m.in. Krzysztof Zalewski.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Letnie Brzmienia Bydgoszcz. W te wakacje na Wyspie Młyńskiej wystąpią czołowi polscy artyści – Vito Bambino, Zalewski, Sobel czy Kwiat Jabłoni. Koncerty odbędą się w lipcu i sierpniu.

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. To wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, które odbędą się w 13 miastach: Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Zwieńczeniem cyklu Letnich Brzmień będzie dwudniowe wydarzenie – Finał. Jego termin i miejsce zostanie ogłoszony wkrótce.

Letnie Brzmienia Bydgoszcz – kto wystąpi?

W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się również w Bydgoszczy – na Wyspie Młyńskiej. Odbędą się na niej cztery koncerty. Pierwszy występ w ramach Letnich Brzmień odbędzie się w czwartek, 21 lipca – wówczas na Wyspie Młyńskiej wystąpi Vito Bambino, obecny na polskiej scenie muzycznej od 2003 roku. Wraz ze swoim zespołem Bitamina wydał pięć płyt. W 2020 roku nagrał solowy album „Poczekalnia”. Gościnnie udzielił się w utworach z innymi uznanymi artystami: sanah, Rasmentalism, Quebonafide, Pauliną Przybysz czy Dawidem Podsiadło. W tym roku – wspólnie z Natalią Szroeder – wydał singiel „Późne godziny”.

Koncert Vito Bambino poprzedzi występ Jakuba Skorupy. Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów pojawił się na polskiej scenie muzycznej z początkiem 2021 roku. Wydał wtedy debiutancki utwór „Pociągi towarowe” nagrodzony 3. miejscem w plebiscycie „Gazety Wyborczej” Sanki 2021. W marcu tego roku ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”.

Kolejny koncert w ramach Letnich Brzmień odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia. Wówczas na Wyspie Młyńskiej wystąpi Krzysztof Zalewski. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejny sukces Krzysztofowi zapewniła płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach. W 2020 roku Krzysztof Zalewski powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”. Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmach „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.

W piątkowy wieczór 5 sierpnia, na Wyspie Młyńskiej pojawi się Sobel – artysta, kompozytor, tekściarz. Według organizatorów Letnich Brzmień, Sobel to „najszybciej rozwijająca się kariera w historii polskiej muzyki rozrywkowej”. Swoją popularność zyskał po wydaniu singla „Impreza”, który osiągnął niemal 100 milionów wyświetleń na YouTube i zyskał status diamentowej płyty. Takie samo wyróżnienie spotkało single „Wyglądasz tak pięknie” oraz „Każdego dnia”. W czerwcu 2020 roku Sobel wydał EP-kę „Kontrast” będącą zwiastunem debiutanckiej płyty. Pierwszy pełnoprawny album Szymona – „Pułapka na motyle” – ujrzał światło dzienne w kwietniu 2021 roku i od razu znalazł się na 6. miejscu TOP 10 globalnego zestawienia premier na Spotify. Sobel współpracował z artystami takimi jak: Magiera, Deemz, OKI, Michał Szczygieł, Czarny HIFI czy Young Igi.

Na zakończenie cyklu koncertów w Bydgoszczy – w sobotę, 6 sierpnia – wystąpi Kwiat Jabłoni, czyli jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy. Finałowe wydarzenie odbędzie się w sobotę 6 sierpnia na Wyspie Młyńskiej.

Letnie Brzmienia Bydgoszcz – harmonogram koncertów:

Lokalizacja: Wyspa Młyńska, ul. Mennica 10, Bydgoszcz

21.07, godz. 19:00 – Jakub Skorupa, godz. 20:00 – Vito Bambino
4.08, godz. 20:00 – Zalewski
5.08, godz. 20:00 – Sobel
6.08, godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni

Letnie Brzmienia Bydgoszcz – bilety

Bilety w cenie od 89 zł będą dostępne w sprzedaży od środy, 13 kwietnia, od godziny 12:00 na www.letniebrzmienia.pl. Karnety w cenie 279 złotych dostępne są w sprzedaży od poniedziałku, 11 kwietnia 2022 także na www.letniebrzmienia.pl. Karnet w postaci trzech kodów należy wymienić na trzy bilety na www.letniebrzmienia.pl. Karnet jest przeznaczony dla jednej osoby i upoważnia (po wymianie kodów na bilety) do uczestnictwa w trzech różnych wydarzeniach. Nie ma możliwości zrealizowania kilku kodów na to samo wydarzenie.


CZYTAJ TAKŻE: Barka Nastassja w centrum Bydgoszczy ponownie działa. W ofercie obiady, wesela i karaoke


Organizatorzy koncertów podkreślają, że zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejścia na koncert.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments