Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaLetnie Pranie Mózgu 2017. Wystawy, koncerty i darmowe kino
04.07.2017 | 09:41

Letnie Pranie Mózgu 2017. Wystawy, koncerty i darmowe kino

Tegoroczna, 8. edycja imprezy, rozpocznie się w tym tygodniu.

Na zdjęciu: Podczas festiwalu na pewno nie zabraknie dobrej muzyki.

Fot. wolny dostęp

Różnorodne gatunki sztuki i tylko jedno miejsce – tak po krótce można opisać festiwal Letnie Pranie Mózgu. Tegoroczna, 8. edycja imprezy, rozpocznie się już w tym tygodniu i potrwa prawie dwa miesiące.

Celem wydarzenia jest nie tylko promowanie różnorodnych gatunków sztuki, ale również jednoczenie lokalnej społeczności. W ramach imprezy organizowane będą koncerty, wystawy, ambientowe sesje plenerowe, prezentacje filmów, czy malowania na żywo. Ponadto utworzone zostaną specjalne dekoracje i instalacje multimedialne.

Za darmo będzie można uczestniczyć w seansach odbywających się w ramach czwartkowego kina. W każdy czwartek lipca i sierpnia o godzinie 22:00 na podwórzu klubu Mózg prezentowany będzie inny offowy film. Cykl rozpocznie projekcja „Cmentarz Wspaniałości” w reżyserii A. Weerasethakula. W kolejnych tygodniach zaprezentowane zostaną następujące filmy: „Ostatnie dni miasta”, „Śmierć Ludwika XIV”, „Widzę widzę”, „Pasolini”, “Dystans”, “Lucyfer”, “Biały Bóg”. Pokaz wieńczący tegoroczny cykl odbędzie się 24 sierpnia.

Dzień później odbędzie się ostatni koncert umieszczony w programie imprezy. Łącznie w trakcie festiwalu zorganizowanych zostanie pięć wieczorów, podczas których będzie można posłuchać muzyki wykonywanej na żywo. Wewnątrz klubu Mózg wystąpią polscy i zagraniczni artyści, w gronie których znaleźli się między innymi: Fetter, Dominik Szczepaniak, Martyna Chojnacka, Hatti Vatti, Duet Cziwononok, Andrea Belfi. Pierwszy koncert odbędzie się 7 lipca o godzinie 22:00, a bilet upoważniający do udziału w nim kosztuje 15 zł.

Dokładny program festiwalu Letnie Pranie Mózgu jest dostępny na stronie internetowej www.lpm.mozg.pl.


Powiązane treści