Bydgoszcz
5C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 4
8C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaLewica podała jedynki list wyborczych. Wiemy, kto otworzy listę w okręgu bydgoskim
gawkowski wikimedia
18.08.2019 | 15:33

Lewica podała jedynki list wyborczych. Wiemy, kto otworzy listę w okręgu bydgoskim

Liderzy partii lewicowych ujawnili jedynki list podczas specjalnej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Krzysztof Gawkowski będzie liderem listy Lewicy w okręgu 4 obejmującym Bydgoszcz.

Fot. Adrian Grycuk / wikipedia

Wczoraj Koalicja Polska, a dzisiaj przedstawiciele partii lewicowych poinformowali o tym, kto będzie liderem ich list w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Zobacz również:

Sprawdź serwis wyborczy MetropoliaBydgoska.pl - wybory 2019

W niedzielę, podczas wspólnej konferencji prasowej wystąpili liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Włodzimierz Czarzasty, partii Razem – Adrian Zandberg i Wiosny – Robert Biedroń. Poinformowali oni o liderach list w poszczególnych okręgach.

W okręgu 4 obejmującym Bydgoszcz, liderem listy będzie Krzysztof Gawkowski. To były polityk SLD, który kilkanaście miesięcy temu przystąpił do Wiosny. Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć, o mandat poselski mają powalczyć także m.in. były wiceprzewodniczący rady miasta Jan Szopiński czy Marek Jeleniewski – w przeszłości rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na pierwszym miejscu listy w okręgu 29 (obejmuje Gliwice, Zabrze) jest Wanda Nowicka, która z naszego regionu kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Sojusz Lewicy Demokratycznej „jedynkę” ma natomiast m.in. w okręgu 5 obejmującym Toruń i Włocławek. Tam listę otwiera były prezes Telewizji Polskiej Robert Kwiatkowski.

Najprawdopodobniej na początku tygodnia poznamy listy Koalicji Obywatelskiej. Jak informuje rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, jutro o 15:00 zbiera się zarząd PO, na którym skład list wyborczych ma zostać oficjalnie zatwierdzony.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że jedynką na liście PSL-Koalicji Polskiej (Ludowcy idą do wyborów wspólnie z ugrupowaniem Kukiz’15) w okręgu 4 (Bydgoszcz) będzie wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa, a w okręgu 5 obejmującym Toruń i Włocławek – poseł Kukiz’15 Paweł Szramka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści