Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 6 • L 4
5C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoLiderzy Medycyny 2019 wybrani. Najlepszym menedżerem – dyrektor bydgoskiego Centrum Onkologii!
07.12.2019 | 16:20

Liderzy Medycyny 2019 wybrani. Najlepszym menedżerem – dyrektor bydgoskiego Centrum Onkologii!

Prof. Janusz Kowalewski został doceniony przez kapitułę, w skład której wchodzi m.in. czterech byłych ministrów zdrowia.

Na zdjęciu: Prof. Janusz Kowalewski z Centrum Onkologii w Bydgoszczy związany jest od blisko dwudziestu lat.

Fot. Stanisław Gazda

Profesor Janusz Kowalewski, dyrektor bydgoskiego Centrum Onkologii, został wybrany Menedżerem Roku 2019 w Ochronie Zdrowia. Plebiscyt „Sukces Roku – Liderzy Medycyny” już po raz dziewiętnasty zorganizowało wydawnictwo Termedia.

Prof. Kowalewski został wyróżniony przez kapitułę konkursu, który przebiegał w dwóch etapach. Po zgłoszeniu kandydatury (co stało się za pośrednictwem marszałka Piotra Całbeckiego) każdy z nominowanych musiał przygotować ankietę, w której wskazywał swoje największe osiągnięcia w zakresie zarządzania, a także wykształcenie, uzyskane nagrody oraz wyróżnienia i plany organizacyjne na kolejne lata.

Na tej podstawie wspomniana kapituła, w której zasiadają między innymi byli ministrowie zdrowia: Marek Balicki, Wojciech Maksymowicz, Leszek Sikorski czy Andrzej Wojtyła wyselekcjonowała grupę kandydatów do końcowego triumfu. Wybrane osoby zostały zaproszone do zaprezentowania osiągnięć podczas 10-minutowej prelekcji. Jak informuje Centrum Onkologii, prof. Kowalewski w swoim wystąpieniu zaprezentował między innymi „nowoczesną metodę napromieniania kobiet z nowotworem piersi, radiochirurgię i radioterapię sterotaktyczną oraz innowacyjne badania w zakresie diagnostyki genetycznej nowotworów”. I to właśnie za te osiągnięcia dyrektor bydgoskiego szpitala został wybrany ostatecznie Menedżerem Roku 2019 w Ochronie Zdrowia.

Profesor Janusz Kowalewski jest związany z bydgoskim Centrum Onkologii od 2000 roku. W 2008 roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych, a od jesieni 2012 roku jest profesorem zwyczajnym w Katedrze i Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Za swoje działania otrzymał już Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy, a w mijającym roku – Złoty Medal Prezydenta RP za długoletnią służbę. Funkcję dyrektora CO pełni od końca 2014 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joshua
Joshua
1 rok temu

A tak zapytam. Ile Centrum Onkologii czy też Marszałek zapłaciłi za ten tytuł? Nie od dziś wiadomo że udział w tego typu konkursach jak np. Teraz Polska jest płatny.
Warto byłoby gdyby redaktor o coś takiego dopytal- to taka pełna informacja dla podatnika ile go to kosztowało

Anna
Anna
1 rok temu

Pięknie, gratuluję. Zapytałabym jeszcze, co robi dyrektor CO w Bydgoszczy, by pacjenci onkologiczni, czyli ciężko chorzy ludzie, nie spędzali 5-6 godzin tylko w izbie przyjęć? O przyjęciu na oddział już nie wspomnę… Dlaczego młodych pacjentów leczy się paliatywnie – według schematu, opracowanego dla 70-80 latków – zamiast działać?

Powiązane treści