Bydgoszcz
15C
Mżawka
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 16 • L 14
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
15C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeLifting czterdziestolatka. Prace w Pałacu Młodzieży już na półmetku
Palac Mlodziezy (2)
12.08.2018 | 09:22

Lifting czterdziestolatka. Prace w Pałacu Młodzieży już na półmetku

Na zdjęciu: Tempo prac nie słabnie. Półmetek przekroczony.

Fot. UM

Zaawansowanie całej inwestycji przekroczyło półmetek – dokładnie wynosi 53 %.

Jesienią ubiegłego roku w budynku zlecone zostały prace termomodernizacyjne. Ich zakres to wymiana wentylacji, klimatyzacji, technologii uzdatniania wody basenowej, szereg prac związanych z dociepleniem konstrukcji, budowa instalacji fotowoltaicznej. W ramach inwestycji budynek zyskuje  estetyczną elewację w odcieniach szarości i bieli.

Wiosną  z kolei  zlecony został szereg dodatkowych robót, które poprawią bezpieczeństwo i funkcjonowanie obiektu., by przebudowa miała bardziej kompleksowy charakter i odpowiadał najnowszym standardom w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Ich zakres to  między innymi: wymiana stolarki okiennej zewnętrznej, remont plaży basenowej, wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej, naprawa konstrukcji dachu hali basenowej, remont łazienek, kanalizacja sanitarna podposadzkowa, wentylacja mechaniczna kuchni oraz restauracji.

Stan budynku i instalacji po rozpoczęciu prac okazał się w wielu miejscach gorszy od zakładanego. Udało się wynegocjować z wykonawcą prowadzenie tych dodatkowych robót bez konieczności szukania nowych firm. Pozwala to utrzymać dobre tempo, chociaż z udostępnieniem obiektu do użytku należy liczyć się w I kwartale przyszłego roku.

Całkowity koszt prac budowlanych to 15 mln zł. Są one finansowane z wykorzystaniem funduszy unijnych (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Do czasu zakończenia prac ze względów bezpieczeństwa i praktycznych (w budynku pracują głośne i wibrujące maszyny budowlane) zajęcia są prowadzone w lokalizacjach zastępczych.

 


Powiązane treści