Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ligowy hokej wraca do Bydgoszczy! Budowlany Klub Sportowy podejmie na Torbydzie Mad Dogs Sopot

Dodano: 04.01.2018 | 13:34

Pojedynek z sopocianami zaplanowano na niedzielę, 14 stycznia.

Na zdjęciu: Po ponad dekadzie przerwy bydgoszczanie znowu będą mogli obejrzeć mecz hokeja na lodzie. Tym razem - z udziałem BKS-u Bydgoszcz.

Fot. BKS Bydgoszcz / archiwum

Po kilkunastu latach przerwy w Bydgoszczy rozegrany zostanie oficjalny mecz hokeja na lodzie. Na tafli nowego Torbydu Budowlany Klub Sportowy podejmie w przyszłą niedzielę Mad Dogs Sopot w ramach rozgrywek grupy północnej II ligi.

– Spotkanie zbiegnie się w czasie z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi w rozmowie z nami Adam Witkowski, szef sekcji hokejowej BKS-u Bydgoszcz. – Poza meczem planujemy również liczne konkursy dla publiczności, w tym strzały na bramkę, dzięki którym będzie można zabrać do domu na pamiątkę hokejowy krążek. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Główną ma być jednak przede wszystkim sam pojedynek BKS-u z Mad Dogs, który rozpocznie się o godzinie 13:00. Pierwotnie mecz miał być rozegrany w grudniu, ale sopocianie poprosili o jego przełożenie. – Dla nas, w związku z otwarciem Torbydu i dzięki zgodzie prezydenta Rafała Bruskiego, okazało się to optymalnym rozwiązaniem – dodaje Witkowski.

Bydgoszczanie występują w tym sezonie w grupie północnej II ligi, która liczy jedynie trzy zespoły (uczestniczy w niej jeszcze ekipa Warsaw Capitals). Zespoły grają systemem „każdy z każdym” po cztery mecze (dwa u siebie i dwa na wyjeździe). Po czterech seriach gier BKS przewodzi tabeli z dorobkiem 8 punktów (Capitals mają o jeden mniej, a Mad Dogs legitymują się dorobkiem trzech „oczek”).

W przerwach między tercjami meczu zaprezentuje się młody narybek bydgoskiego klubu. Pokazowe mecze rozegrają grupy minihokeja oraz żaków młodszych prowadzone od kilku lat w Fordonie przez trenerów: Andrzeja Mateję, Mirosława Borowicza oraz Mirosława Żywieckiego.

Bilety na mecz będą dostępne w cenie 10 złotych. Maksymalna liczba osób, które zasiądą na trybunach, to 297. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że zainteresowanie spotkaniem jest znacznie większe. Z uwagi na zaplanowaną przed meczem ślizgawkę na Torbydzie, kibice będą wpuszczani do hali od 12:40.