Bydgoszcz
8C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNW
H 10 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
10C
Nd
8C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLinia tramwajowa do Fordonu pod lupą. „Prace wykonano zgodnie z projektem”
Tramwaj PESA - linia 5, Rycerska, Fordońska-Fabryczna - LG
28.06.2016 | 16:20

Linia tramwajowa do Fordonu pod lupą. „Prace wykonano zgodnie z projektem”

Po ostatniej awarii przedstawiciele władz miasta zaczęły uważnie się przyglądać funkcjonowaniu linii tramwajowej do Fordonu.

Na zdjęciu: Tramwaj linii nr 5 jadący z Fordonu.

Fot. Leszek Grabowski

Czwartkowe wygięcie szyny na linii tramwajowej do Fordonu spotęgowało dyskusję o ewentualnych błędach podczas realizacji jednej z największych miejskich inwestycji.

W ubiegły czwartek doszło do najpoważniejszej jak dotąd awarii na otwartej w styczniu linii do Fordonu. W wyniku wygięcia szyn tramwaje nie kursowały od godziny 16 do piątkowego poranka, a do naprawy sprowadzać trzeba było ekipę z Poznania. Dzień później ruch odbywał się normalnie, ale w miejscu awarii prędkość ograniczona była do… 5 km/h. Głos w sprawie częstych kłopotów ze sztandarową miejską inwestycją zabrał m.in. prezydent Rafał Bruski, który zapewnił, że w następnych dniach ma zamiar uważnie przyjrzeć się funkcjonowaniu linii.

W poniedziałek przedstawiciele miejskiej spółki Tramwaj Fordon spotkali się wykonawcą torowiska, firmą Tor-Krak oraz inspektorem nadzoru ZDMiKP. Jak zapewnia krakowskie przedsiębiorstwo, wszystkie prace przeprowadzono zgodnie z projektem, a stosowne atesty materiałów użytych do wykonania torowiska były przedstawione już podczas budowy. – „Wykonawcy poinformowali, że wszelkie ewentualne prace mające na celu wykluczenie podobnych zjawisk w przyszłości będą prowadzone w taki sposób, aby zapewnić ruch na nowej linii oraz że nie wpłyną one w żaden sposób na trwałość infrastruktury. Do zakończenia prac oba odcinki będą pod stałym nadzorem” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Macieja Kozakiewicza, prezesa spółki Tramwaj Fordon.

Na czwartek zaplanowano jeszcze naradę techniczną z udziałem przedstawicieli ZDMiKP, MZK, Tramwaju Fordon oraz wykonawcy robót i projektanta. Po rozmowie z tym ostatnim (obecnie jest poza granicami Polski) ma zostać przedstawiony zakres i harmonogram prac, które pozwolą wyeliminować problemy pojawiające się na fragmentach torowiska przy ul. Lewińskiego i w pobliżu ronda Misji Pokojowych ONZ.


Powiązane treści