Bydgoszcz
10C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 12 • L 8
16C
Wt
12C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaList posła Platformy do parlamentarzystów PiS. „Wierzę, że zagłosujecie zgodnie z interesem mieszkańców, a nie partii”
krzysztof brejza, paweł olszewski, teresa piotrowska - st
10.01.2018 | 13:16

List posła Platformy do parlamentarzystów PiS. „Wierzę, że zagłosujecie zgodnie z interesem mieszkańców, a nie partii”

List do posłów Prawa i Sprawiedliwości wystosował Paweł Olszewski

Na zdjęciu: Posłowie Platformy Obywatelskiej liczą na ujęcie w budżecie poprawek dotyczących Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski wystosował list do bydgoskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie poprawek do ustawy budżetowej na 2018 rok.

– Wraz z mieszkańcami Bydgoszczy i regionu wypatruję czwartkowych głosowań z wielką nadzieją, licząc na rozsądne zachowanie z Państwa strony – napisał w liście były wiceminister infrastruktury. List został zaadresowany do bydgoskich posłów PiS: Ewy Kozaneckiej, Bartosza Kownackiego, Piotra Króla, Tomasza Latosa i Łukasza Schreibera.

Olszewski przypomniał także listę dwunastu przedmiotowych poprawek, które mają zostać ujęte w budżecie. To między innymi budowa drogi S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, połączenie drogi ekspresowej S5 z Bydgoszczą (budowa obwodnicy Białych Błot), budowa sali lekkoatletycznej na obiektach CWZS Zawisza, czy budowy centrum sportowego dla Collegium Medicum i kampusu UTP w Fordonie, a także remont śluz na drodze wodnej E-70 od Bydgoszczy do Odry i rozbudowa Filharmonii Pomorskiej oraz Opery Nova o czwarty krąg i rewitalizacja terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem oraz zagwarantowanie gotowości operacyjnej na rzecz wojska lotniska Bydgoszcz-Szwederowo.

– Powyższe kwestie wpisują się w bydgoską rację stanu i ich zasadność nie powinna podlegać dyskusji – dodał Paweł Olszewski. Jak dodał, żywi nadzieję iż bydgoscy posłowie PiS okażą się godnymi reprezentantami ziemi bydgoskiej i zagłosują zgodnie z interesem mieszkańców, a nie z linią partii, która marginalizuje Bydgoszcz na każdym kroku.


Powiązane treści