Bydgoszcz
-1C
Śnieg
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -1 • L -1
-8C
Pon
-7C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
-4C
Pt
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaPolitykaList radnych nowego wójta Białych Błot. O współpracę ponad podziałami w Radzie Gminy
rada gminy białe błota - st (4)
20.11.2018 | 13:22

List radnych nowego wójta Białych Błot. O współpracę ponad podziałami w Radzie Gminy

W piątek zaprzysiężenie nowych radnych.

Na zdjęciu: Pierwsza sesja nowej Rady Gminy Białe Błota odbędzie się już w najbliższy piątek.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Już w najbliższy piątek pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Gminy Białe Błota. Tymczasem KW Dariusza Fundatora wystosował list otwarty do radnych pozostałych komitetów.

Jak czytamy w liście, nawiązanie współpracy miałoby nastąpić poprzez zawiązanie partnerstwa dla wspólnych działań, które mają mieć na celu dobro gminy, jak i mieszkańców Białych Błot.

Radni wybrani z KW Dariusza Fundatora zaproponowali cztery punkty porozumienia. W pierwszym uwzględniono wybór przewodniczącego rady i dwóch zastępców po jednym z każdego z komitetów. Drugi punkt zawiera równomierne obsadzenie radnych do poszczególnych komisji, trzeci – wprowadzenie zmian godzin sesji rady na godziny późniejsze tak, aby mogli w nich uczestniczyć mieszkańcy, a ostatni – stworzenie grafiku dyżuru radnych w poszczególnych sołectwach, aby ci mieli jeszcze lepszy kontakt z mieszkańcami. Póki co, nie udało nam się uzyskać komentarza ze strony poszczególnych przedstawicieli komitetów w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w nowej kadencji przewagę w radzie będzie miał KW Magdaleny Maison, który wprowadził 10 radnych. KW Dariusza Fundatora ma 6 radnych, a KW Henryka Sykuta – 5. Pierwsza sesja nowej Rady Gminy, na której odbędzie się zaprzysiężenie radnych oraz nowego wójta Dariusza Fundatora, wybór przewodniczącego rady i szefów jej komisji zaplanowano na najbliższy piątek na godzinę 13:00 w auli Szkoły Podstawowej przy ul. Czystej 1A.

Powiązane treści