Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLista startowa turnieju dla Golloba niemal skompletowana. „Rozmawiam jeszcze z 6-7 zawodnikami”
Łukasz Chojnacki, Jerzy Kanclerz, Jarosław Gamszej - konferencja Asy dla Golloba_ SG
12.09.2018 | 12:58

Lista startowa turnieju dla Golloba niemal skompletowana. „Rozmawiam jeszcze z 6-7 zawodnikami”

Podczas środowej konferencji prasowej przedstawiono nowe informacje dotyczące listy startowej październikowego turnieju.

Na zdjęciu: O szczegółach odnośnie październikowego turnieju mówili podczas konferencji prasowej (od lewej): Łukasz Chojnacki, Jerzy Kanclerz (organizator) i Jarosław Gamszej.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad 7,8 tys. voucherów sprzedano na październikowy turniej Asy dla Golloba. Na liście startowej trzeba było dokonać trzech zmian.

W Bydgoszczy nie zobaczymy Szymona Woźniaka, Piotra Protasiewicza i Patryka Dudka. Ten pierwszy za pośrednictwem swojego profilu na jednym z portali społecznościowych poinformował, że powodem jego nieobecności na turnieju są ważne sprawy rodzinne. Z kolei na 7 października zaplanowano rewanżowy mecz barażowy pomiędzy Falubazem a przegranym z finału Nice 1 ligi żużlowej Speed Car Motor Lublin – ROW Rybnik. Wiadomo, że w tym meczu, jak i najprawdopodobniej do końca tego sezonu nie pojedzie już Dudek, który wczoraj wieczorem uległ groźnemu wypadkowi w półfinałowym meczu szwedzkiej Elitserien i – co wykazały oficjalne badania przeprowadzone w Zielonej Górze – złamał rękę, co oznacza dla niego koniec sezonu.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie klubu poinformowano o nowych nazwiskach na liście startowej październikowego turnieju. Swój udział w Bydgoszczy potwierdzili Duńczyk Niels Kristian Iversen i Słoweniec Matej Zagar. Ponadto organizator turnieju Jerzy Kanclerz potwierdził występ Słowaka Martina Vaculika i Szweda Antonio Lindbacka. – Mamy dziesiątkę zawodników, którzy obecnie ścigają się w cyklu Grand Prix: Grega Hancocka, Taia Woffindena, Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Przemysława Pawlickiego, Mateja Zagara, Martina Vaculika, Artema Łagutę, Emila Sajfutdinowa i Iversena, który jest rezerwowym – mówi organizator turnieju Jerzy Kanclerz. Do obsadzenia pozostają jeszcze dwa miejsca na liście startowej, a chętnych do występu w zawodach nie brakuje. – Cały czas rozmawiam z grupą sześciu-siedmiu zawodników, ale jest za wcześnie, żebym ujawniał ich nazwiska – dodaje Kanclerz.

Do Bydgoszczy przyjedzie pięciu byłych zawodników, z którymi Gollob ścigał się w barwach Polonii. – Na turniej swój przyjazd potwierdzili Andy Smith, Czech Roman Matousek, Duńczyk Hans Nielsen, a teraz także Szwedzi Per Jonsson i Henrik Gustafsson – informuje menedżer żużlowej Polonii. Jerzy Kanclerz doprecyzował również, że do grona ambasadorów turnieju dołączył były reprezentant Polski w piłce ręcznej i bramkarz PGE Vive Kielce Sławomir Szmal, z którym Kanclerz rozmawiał przy okazji turnieju Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim.

Organizator turnieju poinformował także o szczegółowym planie tego dnia. I tak, bramy dla kibiców zostaną otwarte już o 11:30, a od 12:00 na scenie grać będzie zespół Żuki oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej. – Rozmawiam jeszcze z dwoma piosenkarzami – tajemniczo zdradza Kanclerz, który ujawnia też, że do dzisiaj sprzedano już ponad 7,8 tys. voucherów. – Nie spodziewałem się tego. Myślałem, że na trybunach zasiądzie około ośmiu tysięcy widzów – mówi organizator.

Oprócz samych zawodów zaplanowano również specjalną wystawę poświęconą Gollobowi. – Ludzie z całego kraju piszą, co mogą wystawić i pokazać, a czasami są to bardzo nietypowe rzeczy – mówi Jarosław Gamszej, który jest także organizatorem spotkań byłych żużlowców Polonii, które odbywają się w Operze Nova, a na ostatnim z nich w ubiegłym roku było około trzystu osób. Co będzie pokazane na wystawie? – Oprócz rzeczy związanych z Tomkiem: plastronów, kombinezonów, czapeczek itp., poprosiłem fotografów, którzy go uwieczniali, aby pokazali nietypowe zdjęcia, jak np. z prezentacji. To mają być unikatowe zdjęcia: z parku maszyn, czy nietypowych akcji na torze – precyzuje Gamszej. Przed trybuną główną ma odbyć się także prezentacja byłych żużlowców Polonii, którzy w przeszłości ścigali się z gryfem na plastronie.

Zawody na stadionie przy ul. Sportowej rozpoczną się o 15:00. Poinformowano także, że spikerami zawodów będą Jerzy Matuszak oraz dziennikarz Polsatu Sport Tomasz Lorek. Sponsorami turnieju są firma Zooleszcz oraz Galeria Miedzyń. Cały dochód z turnieju zostanie przekazany na leczenie Tomasza Golloba, który także ma się pojawić na trybunach stadionu przy ul. Sportowej 2.


Powiązane treści