Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeLodowisko ma nową nazwę! A jak wygląda od środka? [ZDJĘCIA Z WNĘTRZA BUDYNKU]
18.09.2017 | 12:40

Lodowisko ma nową nazwę! A jak wygląda od środka? [ZDJĘCIA Z WNĘTRZA BUDYNKU]

Zakończył się plebiscyt na nazwę budowanego przez Alstal lodowiska.

Na zdjęciu: Koniec budowy jest coraz blizej - potwierdzają przedstawiciele wykonawcy.

Fot. Stanisław Gazda

Torbyd – taką nazwę będzie nosić bydgoskie lodowisko przy ul. Toruńskiej. Urząd miasta ogłosił wyniki prowadzonego w ostatnich dniach plebiscytu, a my odwiedziliśmy teren budowy, aby sprawdzić, jak przebiegają prace. 

Powrotu do nazwy lodowiska, które funkcjonowało w mieście od końca lat 50. do 2004 roku przy ulicy Chopina (wyburzono je kilkanaście miesięcy temu, teren jest obecnie w prywatnych rękach – CZYTAJ WIĘCEJ), chciało 486 osób. Torbyd zdystansował najgroźniejszego konkurenta – Arctic Arenę o 42 głosy. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Tafla (286 głosów) oraz Torbyd Arena (104). Pozostali kandydaci, w tym zwycięzca pierwszego, unieważnionego konkursu – Kryształowa Arena, otrzymali poniżej stu wskazań.  Głosowanie trwało od 30 sierpnia do 13 września. Wzięło w nim udział 1780 osób. Odnotowano również 256 głosów nieważnych (zazwyczaj oddawanych przez osoby, które wzięły już udział w plebiscycie).

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod lodowisko nastąpiło w październiku ubiegłego roku. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe. – Mamy już gotową płytę technologiczną lodowiska łącznie z warstwą mrożeniową – tłumaczy Radosław Guziński, kierownik budowy.

W ostatnich dniach wykonywano ozdobne okładziny z betonu architektonicznego, montowano urządzenia, malowano, szpachlowano i podwieszano sufity. Jednocześnie realizowane są prace w zakresie instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. – Jeśli chodzi o roboty na zewnątrz, to przygotowujemy się do układania kostki na parkingu, a także do montażu płyty elewacyjnej – uzupełnia Guziński.

Bydgoszczanie pierwszy raz wyjadą na lodowisko już w nadchodzącym sezonie zimowym. Za realizację inwestycji odpowiada firma Alstal, która buduje w Bydgoszczy także nową siedzibę NFZ, a wcześniej było wykonawcą m.in. Motoareny, a także hali sportowej w Toruniu.

Wartość kontraktu na budowę lodowiska wynosi 23,5 mln zł.

WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAZWĘ LODOWISKA NA BABIEJ WSI


TORBYD – 486 głosów
Arctic Arena – 444
Tafla – 286
Torbyd Arena – 104
Kryształowa Arena – 98
Ice Arena Bydgoszcz – 86
Nowy Torbyd – 81
Diament Brdy – 47
Brda Arena Bydgoszcz – 29
Łucznik – 28
Park Lodowy Bydgoszcz – 27
Łyżwiarka – 25
Sopel – 15
Torbydzia – 14
Lodowisko przy Brdzie – 10


Powiązane treści