[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lofty Farbiarnia. Wystartowała sprzedaż prestiżowych mieszkań przy Wyspie Młyńskiej [WIZUALIZACJE]

Dodano: 03.11.2022 | 13:26

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać budynek farbiarni Koppa po zakończeniu inwestycji.

Fot. NK Polska

Trwają przygotowania do wyczekiwanej adaptacji budynku dawnej farbiarni Wilhelma Koppa. Spółka NK Polska rozpoczęła sprzedaż apartamentów w inwestycji Lofty Farbiarnia. Największy z nich będzie miał prawie 300 mkw. i wielki taras z basenem.

Charakterystyczny ceglany budynek przy Brdzie Młynówce powstał w 1903 roku. Funkcjonowała w nim farbiarnia odzieży Wilhelma Koppa, a po 1945 roku został on przejęty przez Pralchem. W okresie transformacji ustrojowej opustoszał. Kolejne lata przyniosły kilka koncepcji jego zagospodarowania – od mieszkań typu loft po najgłośniejszy pomysł adaptacji na hotel sieci Hampton by Hilton.

Ostatecznie, w budynku przy Wyspie Młyńskiej powstaną apartamenty i lokale usługowe. Inwestycja została nazwana Lofty Farbiarnia – za jej realizację odpowiedzialna jest firma NK Polska, znana z inwestycji Perłowa Dolina na Szwederowie czy obecnie powstającego budynku Grunwaldzka 25 na Okolu. Wspólnym mianownikiem wszystkich tych zamierzeń jest fakt, że za ich projekt odpowiada bydgoska pracownia Lines Architekci, kierowana przez Bartosza Kamińskiego.

Kamiński już w kwietniu zdradzał pierwsze szczegóły inwestycji. – Będzie to zachowawczy projekt z bogatym detalem. Na parterze znajdą się przestrzenie usługowe. Mamy nadzieję – przed nami bowiem szereg uzgodnień – że będą otwarte na Brdę. Chcemy, aby można było usiąść przy rzece. W pozostałej części obiektu ma znaleźć się kilkanaście mieszkańujawnił szef pracowni Lines.

Lofty Farbiarnia. Przy Wyspie Młyńskiej powstanie prawie 50 luksusowych apartamentów

NK Polska przekonuje, że projekt Lofty Farbiarnia zakłada stworzenie wyjątkowego, niepowtarzalnego miejsca do życia w luksusowym budynku otoczonym urokliwym Starym Miastem. – Lofty Farbiarnia to połączenie historii z nowoczesnymi apartamentami w stylu loftowym, których dopełnieniem są przestrzenie usługowo-handlowe – czytamy na stronie inwestycji.

W dawnej farbiarni ma znaleźć się 49 apartamentów, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz technologiczne zapewniające komfort przyszłym mieszkańcom. Największy z nich ma mieć aż 272 mkw. – będzie to dwupoziomowy lokal z basenem położonym na tarasie o powierzchni 90 mkw. – najmniejszy ma prawie 40 mkw., lecz posiada ogródek.

Pozostała część budynku – zwłaszcza od strony Wyspy Młyńskiej – będzie przeznaczona na lokale usługowe. Inwestor wierzy, że zgodnie z wizją Bartosza Kamińskiego powstaną tam kawiarnie i restaurację otwarte na rzekę. Prace budowlane, poza adaptacją gmachu dawnej pralni i farbiarni na cele mieszkaniowe, zakładają też dobudowanie dwóch skrzydeł.

Na stronie projektu możemy już zobaczyć pełną ofertę inwestycji. Spółka przekonuje, że jej realizacja rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Wiadomo jednak, że jest ona skierowana do klientów premium, którzy kupią mieszkania za gotówkę.

CZYTAJ TAKŻE: BTBS planuje kolejne inwestycje – najpierw Zygmunta Augusta, potem Fordon

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przemysław
Przemysław
2 miesięcy temu

Trzymam kciuki, choć okres wybrali bardzo trudny.