[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lokalny catering z nagrodą w prestiżowym konkursie i planami na dalszy rozwój

Dodano: 04.10.2021 | 15:45

Na zdjęciu: W ofercie TakeAway diet znajdują się różne pakiety diet.

Fot. nadesłane

W ubiegłym roku w Osielsku swoją działalność rozpoczęła nowa firma oferująca catering dietetyczny pod nazwą TakeAway Diet. Dziś to jeden z liderów i to nie tylko w naszym regionie. W zeszłym miesiącu zdobyła ona tytuł Firmy Roku w plebiscycie HIT Pomorza i Kujaw 2021 organizowanym przez Instytut Certyfikacji i Jakości.

Historia TakeAway Diet rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku. Na początku projekt zaangażowanych było zaledwie kilka osób. – Zatrudnialiśmy 4 pracowników i robiliśmy około 50 dań dziennie – wspomina Kamil Ratajczak – założyciel i pomysłodawca projektu. Dodaje, że obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. – Po roku działalności, który był bardzo trudnym okresem dla gastronomii, zatrudniamy ponad 40 osób. Każdego dnia dostarczamy do naszych klientów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ponad 3500 posiłków.

W ofercie znajdują się różne pakiety diet: FIT, VEGE, GLUTEN-LACTRO FREE czy SPORT stworzony z myślą o klientach aktywnych fizycznie. Jest też coś specjalnego dla osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów – dieta KETO czy insulinoopornością – dieta DIABETIC z niskim indeksem glikemicznym. Dla osób starszych i ich potrzeb ułożony został pakiet DLA SENIORA.

Produkty od TakeAway Diet można szybko i intuicyjnie zamówić za pośrednictwem strony internetowej www.takeawaydiet.pl. Oprócz diet do wyboru są również pojedyncze zestawy obiadowe, koktajle czy posiłki do szkoły, które są alternatywą dla słodkich drożdżówek. – Chcemy kształtować dobre nawyki żywieniowe Polaków już od najmłodszych lat. Wszystkie nasze dania przygotowywane są z najświeższych, wysokiej jakości produktów. W wiele z nich zaopatrują nas lokalni dostawcy – mówi Zbigniew Meyer dietetyk w TakeAway Diet

Kujawsko-Pomorskie nie jest jedynym rejonem ich działania. Obecnie firma dostarcza swoje posiłki również osobom z województwa pomorskiego, a w planach jest rozszerzenie tego zakresu o kolejne miasta czy województwa. – W najbliższych miesiącach chcemy uruchomić dostawy do kolejnych województw w Polsce, otworzyć  pierwsze sklepy stacjonarne i co najważniejsze, wybudować nowoczesną halę produkcyjną, która pozwoli nami na dalszy rozwój. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania gruntu pod tę inwestycję – zapowiada Kamil Ratajczak.  – Mamy ambicje, aby stać się czołowym graczem na rynku cateringu dietetycznego w Polsce – dodaje.

Lokalny catering z nagrodą w prestiżowym konkursie i planami na dalszy rozwój