Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 1 • L -1
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLot do Lwowa już tej nocy. Trwają rozmowy z Ryanairem [WIDEO]
Tomasz Moraczewski, Zbigniew Ostrowski, Adrian Kubicki, lotnisko - ST
03.08.2017 | 13:57

Lot do Lwowa już tej nocy. Trwają rozmowy z Ryanairem [WIDEO]

PLL LOT liczy, że połączenie będzie się cieszyć dużą popularnością.

Na zdjęciu: Zbigniew Ostrowski rozmawiał z władzami Ryanaira.

Fot. ST

Dziś w nocy zostanie zainaugurowane bezpośrednie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Lwowa. – Staramy się nie tylko odpowiadać na zapotrzebowanie, ale też tworzyć nowy rynek – zapowiada przewoźnik.

Nowe połączenie jest dostępne w każdy poniedziałek i piątek. Pasażerowie do Lwowa będą podróżować samolotem Bombardier Dash Q400 zabierającym na pokład 78 pasażerów. Start z Bydgoszczy będzie odbywał się o godzinie 03:10, a lądowanie we Lwowie o 05:30. Wylot ze Lwowa zaplanowany jest na 01:40, a przylot do Bydgoszczy na godzinę 02:20.

Takie godziny mają umożliwić spędzenie weekendu we Lwowie. Wynikają też z faktu, że Bombardier, który będzie obsługiwał połączenie, wcześniej poleci na Ukrainę z Warszawy. – Wykorzystaliśmy fakt, że nocą miał stać na lotnisku we Lwowie i czekać na powrót do naszej stolicy. Zamiast tego obsłuży jeszcze połączenie z Bydgoszczą – tłumaczy Adrian Kubicki z PLL LOT. Jak tłumaczy rzecznik, polski przewoźnik widzi duży potencjał biznesowy i turystyczny połączenia. Liczy m.in. na tych, którzy dotąd o podróży do Lwowa nie myśleli.

Na pierwszy lot nie ma już dostępnych biletów. Dużym zainteresowaniem cieszą się też kolejne terminy. Czas przelotu to ok. 80 minut. Ceny biletów zaczynać będą się od 205 zł. Im bliżej lotu, tym będą droższe.

Narodowy przewoźnik wraca na nasze lotnisko z nowym połączeniem. Jest to potwierdzenie potencjału, jaki kryją w sobie porty regionalne – uważa Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego portu. Lwów jest z pewnością atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, ale również ważnym rynkiem dla przedsiębiorców z regionu. Wierzymy, że nowy kierunek będzie stanowił ciekawą propozycję dla obu tych grup.

Dla pasażerów Zarząd Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przygotował linię nr 37N kursującą między placem Kościeleckich a lotniskiem.

Na konferencji obecny był także wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski. Mówił m.in. o rozmowach z Ryanairem na temat nowej umowy na promocję województwa. Obecna wygasa w październiku. – Byłem niedawno na rozmowach w Dublinie, ale nie mogę na razie zdradzić szczegółów. Jako samorząd jesteśmy żywo zainteresowani rozwojem lotniska. Patrzymy też oczywiście na innych przewoźników – mówił Ostrowski.


Powiązane treści